IL-2 JRV,Italeri/AM 1/48

Previous topic - Next topic

Miha

Na prvom mestu da su vam svima srećni svi sveci u 12 meseci ove Nove 2021.godine a na drugom mestu eve Šturmovik iz sastava našeg RV odmah posle oslobođenja nakon dobijanja naših oznaka.Šema je nađena na netu,urađena spram dve loše fotografije dotičnog aviona a obrađena od strane gos'n Massimo Tesitoria.O avionu ne treba ništa pisati,jedino da dodam da je kod nas korišten već krajem 1944. i sa našim posadama ali sa sovjetskim oznakama,nekoliko posada je u borbenim dejstvima smrtno stradalo.
Maketa Accurate miniatures u Italerijevom pakovanju,upotrebljiva iako je bilo poteškoća oko uklapanja,naročito prednjeg dela trupa kao i donjeg dela centroplana sa levim i desnim krilom i tradicionalno meni problematičnim spojem krilo-trup.Boje su sve bućkane,dekali od restlova,broj na krmilu vertikalca četkaren.U kabini pojasevi na pilotskom sedištu iz RR magacina,spiner i kraci elise rezinski-neka kopija nečega.Sad sam video da je jedan krak elise klonuo,al' će se popravi.










flanker

U početku će biti teško, ali će zato kasnije biti još teže.

doktor


Miroslav Š.

Bravo Nikola :super
Radim istog pa mi je i ova tvoja maketa odličan uzor. Malo drugačije ću ga naprašiti i označiti (veće rondele) ali u osnovi to je to. Baš dobar rad :super
http://www.maketarplus.com/
2024. - godina borbe protiv nesklopljenih maketa!

djos & filip

Lep, vrlo lep i interesantna verzija oznaka
pozdrav

Ovo je samo hobi, ovo je samo hobi, ovo je samo......

anki

Jako lepo i omiljena tema exYU WWII. Bravo!!!! Jedino razmera pogresna  ;D ;D
I ja cu ovoga raditi, vec nabavljeni LiftHere dekali. Jos samo Tamiya maketa u 1/72.
I boje si prilicno lepo potrefio i mogu da prodju. A to kako si tako precizno iscetkario belom !!! bojom broj 27 nemam reci. To je slobodna ruka bez sablona? Jel tako?

Miha

Fala momci svima na lepim rečima za Iljušina. :god
@anki
Četkareni brojevi bez šablona.Gledajući fotografije pravog aviona,mislim da su i tamo namalani "free hand".

medico

Miha, još jedna BRAVO maketa u nizu i naravno  :bravo za tematiku. IL 2 i Pe 2 su priično tužno zanemarena tematika JRVa sa jako malo (dostupne ) dokumentacije.
Ja se odavno kanim da nabavim Tamiya-u , mada vidim da i ovaj AM nije za bacanje (mada znam jednog maketara kod koga je završila u kanti  :naughty )

AM nije za bacanje ali traži dosta dorada vanjskih detalja i zamenu propelera i kape, da bi bio ravan OOB Tamiyi.