MiG-21bis, Zvezda 1/72

Previous topic - Next topic

Vodonik

Kao sto sam rekao, postavljam ovde temu pa cu kaciti par fotkica kroz rad. :)

Prvo kacim stanje posle farbanja stomaka. Ako ne racunam muku sa primer-om, ovo mi je prvi put da farbam airbrush-em. Zadovoljan sam kako ide, ali skroz sam odlucio da ovaj avion bude 'testbed'. :D Necu da se stresiram ako nesto ne uspe kako valja, boje direkt iz kataloga, konture seme ce biti rukom/okom radjene...

Posle susenja makete i inspekcije vidi se da nije bas najbolje pokriveno sve, + mi je kapnula boja iz airbrush kantice na krilo  :super . Plan za dalje je da blago predjem finom smirglom sve i nanesem jos jedan sloj boje. Posle toga bih se odvazio za farbanje kamuflaze :)
Evo i fotki:
https://imgur.com/a/2gQjN0C

Vodonik

Pozdrav drustvo,

Uspeo sam konacno uhvatiti malo vremena ovih dana i nastaviti rad na Dvaes kecu. Odradio sam kamuflazu, ali tek posle sam potrazio na netu kako treba to da se radi, posto sam bio uveren da cu to moci slobodnorucno da odradim do zadovoljavajuceg nivoa - greska! :D

Uzeo sam u medjuvremenu jos jednu istu maketu, kako bi ispravio neke greske koje sam primetio da sam pravio s ovom :)
Evo slika, uvatio zrake sunca na cosku stola :)
https://imgur.com/gallery/FTS18pX

Nabacio sam i clear sloj pa sad lepim dekale. Moracu da uzmem jos jedan airbrush pistoj sa sirom diznom... 0.2mm mi primer i lak zapuse...  :headbang

anki

Sto ne kacis slike na forum nego mora se otvara link? Uzmi samo drugi format i polepi te linkove da se slike same otvore cim se udje u post.  Ovo bas komplikuje gledanje.  Jeste, mnogo su ti soft ivice za tu razmeru.  Ja sam cetkar i ne znam sta treba da menjas ali razmisli o sablonima od hartije ili blutack.
Drugo, budi oprezan sa tim finim smirglanjem boje. Da, stanjis boju ali u linijama panela ostane. Posle par takvih ciklusa izgubices ih pod naslagama boje i laka koji idu pre iwashova.
Najzad zar ne mozes samo diznu da promenis umesto kupovine celog uredjaja? Bolje to ulozi u makete  :D ;)
Samo napred, uzivanje je najvaznije.

Vodonik

Iskreno, meni je ovako lakse/bolje. Volim da imam fotke odvojeno od svega, da mogu da ispregledam, pa zbog toga valjda i sam kacim fotke tako. Poslusacu te, pa cu ubuduce kaciti direkt u poruku ;)
Mhm, u pravu si kad kazes za sablone... to je nacin na koji sam trebao da radim :) Kombinacija moje samouverenosti i neznanja je rezultirala tim 'pre-soft' ivicama. Sledeca ce biti bolja! :) Hvala za savet o smirglanju i panel linijama... nisam o tome razmisljao. Srecom, odustao sam od smirglanja iz nekih drugih razloga, ali imacu na umu definitivno ovo sto si rekao, za buducnost.

Diznu i iglu sam uzeo 0.5mm, ali dizna je presiroka i zacepi dovod vazduha...  :headbang

btw Da li je normalno da maketa ima ovoliko 'viska' delova kao Zvezdin MiG-21bis? Ili sve te delove mogu nekako iskoristiti da 'poboljsam' maketu? Iskoristio sam sve delove koji su u instrukcijama za sastavljanje, ali jos uvek ima gomila na spruovima koji se ne spominju...  :think

milan78

Zvezdin mig-21 bis "deli" delove sa njihovim PFMom pa odatle taj visak.Te delove iskoristi za recimo neku drugu maketu Mig-21 koja je losija sa tim detaljima a moze da iskoristis nosni konus,kabinu od pfm,naoruzanje kompatibilno sa dosta cccp aviona,itd.To rade mnoge firme kad prave vise verzija istog aviona.Nekad samo pridodaju par antena i fulaju verzije,a nekad kao Zvezda daju novih delova gomilu.Btw nisi valjda mislio 2 pito cevi da stavis? :hahaha
Instagram-Peacockscaleworx

Vodonik

Cuj pito cevi... Dva konusa sam umalo montirao  :lol

Hvala na razresenju misterije :)

Vodonik

Prva maketa gotova! Cekam jos da nadjem neki razredjivac za uljane boje za weathering i panel linije, al to ce se prvo probati na sledecem projektu. Ovom je dosta cekanja :)



Puno gresaka i puno naucenih stvari za sledeci put. :)

anki

Probaj obicnu olovku za panele. Lako se radi i koriguje cistom gumicom. Mnogo jednostavnija tehnika koja prasta greske a daje sasvim pristojne rezultate.