Б-26 Мародер 1/72 Airfix

Previous topic - Next topic

vlajko&marko

Поздрав свима
Још једна у низу започетих макета.
Доста је времена прошло од како сам урадио неки . авион и ред би био да то исправим.
Изабрах ову макету пошто сам исту радио пре неких
25-26година. Поучен предходним искуством у макету сам убацио мало више тегова него што пише у саставница.  Тегове сам убацио у труп и у гондоле мотора . Гондоле мотора су ми за сада направиле и највише посла док сам их упасовао накрила.
99% сам сигуран да ћу ових дана кренути и у авантуру пререзивања целе макете











Влајко

Warhawk

Super početak.
Obzirom na starost makete, bombaluk i kutije stajnog trapa su zapanjujuće detaljne.
'Once you get locked into a serious Model Master enamel collection, the tendency is to push it as far as you can.'

hayabusa

Vrata drugog bombaluka slobodno zatvori jer je retko ili nikad koriscen u praksi.

http://acepilots.com/archives/Photos/b26-bomb-bay.jpg
Белая aрмия - Чёрный барон

vlajko&marko

Quote from: hayabusa on 31-01-2021, 12:21:50
Vrata drugog bombaluka slobodno zatvori jer je retko ili nikad koriscen u praksi.

Хвала на упозорењу , приметио сам то и ја на фоткама

aircobra

Imam ga i ja tako da ce mi dobro doci ovaj post da vidim sta me ceka...

Pod kabine je bio prekriven crnom gumom. Slobodno ofarbaj. Ako možeš nabavi bolje cevi za mitraljeze i što je najvažnije, bolju leđnu turelu. Ova iz kutije je previsoka, predebelo staklo in preuska distanca između mitraljeza (kao kod Italeri B-25).

vlajko&marko

Quote from: JŽ on 04-02-2021, 21:17:42
Pod kabine je bio prekriven crnom gumom. Slobodno ofarbaj. Ako možeš nabavi bolje cevi za mitraljeze i što je najvažnije, bolju leđnu turelu. Ova iz kutije je previsoka, predebelo staklo in preuska distanca između mitraljeza (kao kod Italeri B-25).
Хвала на саветима
Што се тиче пода кабине он остаје зелен пошто сам већ споио труп. Што се тиче леђне куполе она остаје ова која је само ћу покушати да је скратим а што се тиче митраљеза видећи шта ћу урадити .
Пошто је труп склопљен реших да по први пут прережем макету . Нај вероватније сам мало више загревао панеле Успут сам скапитао да је стакло кабине шире од трупа па сам морао да расечем труп иза кабине и да убацим парче пластике да би раширио труп



Влајко

djnik

Vrlo lepo! Cekam dalji nastavka. B-26 je moj omiljeni dvomotorac.

vlajko&marko

Поздрав свима
Полако почех и са фарбањем






Влајко

vlajko&marko

Пало је и фарбање инвазионих пруга


На пар места иyгледа да нисам добро залепио маске и бела ми је подлетела под црну
Идем полако даље надам се за викен
Влајко
:cheers

vlajko&marko

Радови полако иду даље
Декали нису лоши али ... Носни декали су краћи по висини тј. није узета у обзир закривљеност трупа и самим тим се добио краћи декал за пар милиметара.
Декале за поклопце носног точка пак су успели да предимензионишу за скоро трећину






Савети и критике добродошли
Влајко