YU upersonik, konverzija 1/72

Previous topic - Next topic

djos & filip

Pozdrav
uz pomoc kolege maketara Nikole, finalizovana i ova maketa. Dugo sam zeleo da na policu stavim ovaj projekat, po meni jedan od simbola propasti Jugoslavije, da ne otvaram temu koliko je bio ostvariv ili ne, jednostavno mi se svidjao ovaj prototip i najzad je gotov.
Konverzija Helerovog Rafala (prototip), boje model master, oznake Lift Here, prljanje nikakvo...nekako sam i zeleo da ovo izgleda kao maketa. Slike su iz dve faze pre i posle postavljanja projektila MICA i antena.
Jos jednom hvala Nikoli Kapetanovicu bez koga bi ovo bilo za mene tesko izvodljivo.

















 

Ovo je samo hobi, ovo je samo hobi, ovo je samo......

Janjic

Šteta što nije viđen od Vardara do Triglava...

Svaka čast, imam veliko poštovanje prema konverzijama  :)
凸(¬‿¬)凸

flanker

Deluje OK, ali je problem što je taj avion po planovima bio veličine 21ce, a Rafal je veći. Ali sad, to bi ipak bio prevelik poduhvat.
U početku će biti teško, ali će zato kasnije biti još teže.

milan78

Evo slika....odlican je s obzirom da je to avion koji dalje od projektantskog stola nije stigao.Da li bi to bio jednomotorni Rafale...pitanje.Svidja mi se.Da je Juga ostala verujem da bi ovako izgledali.Zanimljivo je sto se sad neki portali, fb stranice aktivirale u vezi NA,da ne prodje nedelja da ne vidim neki klip.Zelje pojedinaca da se ostvari projekt 30god star.Treba objasniti da nema ova zemlja potencijal ni para da pravi jetove pa i one kao iz Mostara.
Instagram-Peacockscaleworx