Tamiya 1/72 Supermarine Spitfire Mk. 1

Previous topic - Next topic

Nikola Topalov

Pozdrav drugari,

Evo jedne manje makete koju sam uradio neposredno nakon povratka u hobi i na njoj naučio gomilu stvari, uglavnom šta ne treba raditi.  :)
U jednom momentu sam morao da uzmem alkohol i sve skinem nazad do plastike.  :headbang  :D

To je što je, ali evo je.

Pozdrav,
Nikola




















                 www.shelfforce.com

djos & filip

Dobro si se izborio na kraju, lep spitfajer.
Imalo je mesta za "bolje" i sitne greske, ali videli smo sta si uspeo na kasnijim modleima....  :)
Sve u svemu bitno je da si uzivao :)
Pozdrav Djordje

Ovo je samo hobi, ovo je samo hobi, ovo je samo......

Nikola Topalov

Quote from: djos & filip on 06-02-2021, 19:26:23
Dobro si se izborio na kraju, lep spitfajer.
Imalo je mesta za "bolje" i sitne greske, ali videli smo sta si uspeo na kasnijim modleima....  :)
Sve u svemu bitno je da si uzivao :)
Pozdrav Djordje

Hvala Djordje!

Uz sve frustracije gresenja i popravki, uvek je uzivanje. Sam proces mi je podjednako bitan i lep kao i gotov proizvod, ako ne i lepsi... :)

Pozdrav,
Nikola

                 www.shelfforce.com

AcaDinic

Шта год да си радио СПИТ је ипао одлично.
Све похвале
:cheers

Nikola Topalov

Quote from: AcaDinic on 08-02-2021, 10:12:05
Шта год да си радио СПИТ је ипао одлично.
Све похвале
:cheers

Hvala Aco! Drago mi je da ti se dopada.

Radio sam svašta nešto i učio kroz eksperimente, pa gulio, pa ponovo, da bi na kraju nekako završio. :)

Ali i dalje kvalitet završne boje nije dobar jer je previše je hrapav, demarkaciona linija je previše mutna i razlika medju bojama nije dovoljno jasna jer sam preterao sa žutim i crnim filterom, oguljena boja nije u razmeri na nekim delovima, zamagljena je tačkica na staklu, imao sam problema sa Vallejo bojama preko spreja za kosu koje su krenule da pucaju, loša izvedba traga izduvnih gasova... :)

Ali da ne kukam previše, proces je bio jako zabavan, lekcije naučene i ja zadovoljan:)


Pozdrav,
Nikola

                 www.shelfforce.com