Hobby Boss Easy Assembly 1/48 P-51-D "Yellow Nose"

Previous topic - Next topic

Nikola Topalov

Quote from: gille on 09-06-2021, 12:21:09
Meni se na BAC Lightningu sušio taj lak tri nedelje. Takav je.

Au. Ok, hvala za info. :) Ima sigurno i neke veze sa Vallejo metalicima jer kao sto rekoh, deo laka preko Tamiya boja je suv.

Pozdrav,
Nikola

                 www.shelfforce.com

gille

Ima. Neke njihove boje (flat white, neke metallic, flat yellow) se nenormalno dugo suše.

Nikola Topalov

Pozdrav drugari,

Nakon čitanja i istraživanja, odgovor verovatno leži u činjenici da nisam dovoljno dugo čekao između slojeva laka i naneo ih predebelo, zarobljavajući slojeve koji se ispod nisu potpuno osušili. Bilo mi je nezgodno da vizuelno procenim količinu laka preko metalika (zbog refleksije) u poređenju sa prskanjem preko običnih boja. Lekcija naučena.

Međutim, u svom prvom pokušaju prve makete (one kojom sam započeo ovu temu) koristio sam Gunze sjajni lak na sličan način i normalno se osušio, uprkos činjenici da je zbog nekompatibilne hemije Vallejo metalik ispod ispucao.

Pretpostavljam da ću morati da sačekam koliko god treba, ako se ikada i osuši.


Ima li neko predlog za brže resavanje problema?

Hvala unapred.


Pozdrav
Nikola

                 www.shelfforce.com

Fredi

Ima rešenja, svu boju skineš i Jovo na novo, ponovi farbanjac  :caooo

Nikola Topalov

Quote from: Fredi on 28-06-2021, 01:07:18
Ima rešenja, svu boju skineš i Jovo na novo, ponovi farbanjac  :caooo

Haha, istina. Radio sam to na 1/72 Spitfajeru i metoda sljaka, nema sta. :) U ovom slucaju mi ne pada na pamet da to radim jer kit nije bas vredan toga. Ostace kao eksperiment da vidim hoce li se ikada osusiti i kao spomenik neumecu. :)

Pozdrav,
Nikola

                 www.shelfforce.com

Lone_Wolf

Quote from: Nikola Topalov on 03-06-2021, 21:54:35Pozdrav društvo,

Završeno maskiranje i farbanje. Dobio je par slojeve Vallejo metal laka, jer ovog puta nisam želeo da se zezam sa nekompatibilnom hemijom i želeo sam da testiram ovaj lak. Za sada je sve ok.
Kao i kod ostalih Vallejo lakova, razređujem ih 50/50 i šljaka ok, ali nekako je komplikovanije za kontrolu, barem za mene, tako da moram da budem vrlo oprezan da ne stvorim lokve.

Primetio sam da je čak i nakon 48 sati sušenja lak i dalje pomalo lepljiv, tako da još uvek oklevam da započnem dekale. Osim toga, mislio sam da će iz nekog razloga biti sjajniji. U iskušenju sam da mu dam jedan ili dva sloja sjajnog laka pre dekala, ali nisam siguran jer ne želim da zeznem linije panela pre voševa.

Da li je još neko imao isto iskustvo sa ovim lakom? Neki saveti?

Pozdrav,
Nikola












Pozdrav ja upadam ovako preko "reda" gde ima da se kupi Aircraft Assembly Jig