Revell 1/32 P-51D-5NA Mustang

Previous topic - Next topic

Nikola Topalov

Ćao drugari,

Počinjem svoju prvu 32-ku i naravno ta čast je pripala nikom drugom nego njegovom visočanstvu P51D Mustangu.
Izabrao sam Revelovog ponija jer je dobio relativno dobre ocene i mislim da će biti odličan kao moj prvenac u svetu velikih razmera. :)

Takođe ću ovog puta prvi put koristiti ''aftermarket'' dodatke - Eduard Look kontrolnu tablu i pojaseve.

Najverovatnije ću raditi varijantu ''Desert Rat'', 363 Fighter Sqn., 357 Fighter Group, 8 AF B6-B (Cpt. Herschel Pascoe), 1944 - maslinasto zelena preko sive.

Ako neko ima neke savete ili predloge, neka govori sada ili neka zauvek ćuti!  ;D ;)


Pozdrav,
Nikola











                 www.shelfforce.com

anki

Evo ja cu da kazem  ;D ;D ;D
Molim te iz sveg srca da ga ne ostaris kao da je 10 godina proveo na otpadu. Operativni avioni ne izgledaju tako i jako retko ostare pre nego budu otpisani zbog ostecenja ;)
Naravno ovo ako hoces da napravis repliku originala. Ako zelis da se igras i vezbas razne slikarske tehnike samo pici koliko ti volja.

Nikola Topalov

Quote from: anki on 09-02-2021, 00:50:09
Evo ja cu da kazem  ;D ;D ;D
Molim te iz sveg srca da ga ne ostaris kao da je 10 godina proveo na otpadu. Operativni avioni ne izgledaju tako i jako retko ostare pre nego budu otpisani zbog ostecenja ;)
Naravno ovo ako hoces da napravis repliku originala. Ako zelis da se igras i vezbas razne slikarske tehnike samo pici koliko ti volja.

Pozdrav Anki,

Potrudiću se da nadjem što više fotki pravog. Želim da ga uradim kako treba. :) Ali volim i da imaju karakter, haha.

E sad, neki avioni koje sam video na fotkama, posebno oni koji su bili na Pacifiku - Korseri, Crne Udovice i sl. su bili prilično oštećeni u smilsu boje i zaprljanosti. Čak i kada sam radio Mirage IIIC sa pustinjskom kamuflažom, avion na referentnoj fotki je izgledao dosta prljavo.

Pozdrav,
Nikola

                 www.shelfforce.com

anki

Pokusaj da nadjes balans. Povrsina aviona mora biti glatka da bi leteo ali naravno da posle neke pescane oluje moze imati i 10-15 cm peska na sebi. Boja moze da izbledi ili se malo oljusti ali ostaje glatka jer avion jako mnogo gubi na performansama cak i kad je samo sloj boje krupnijeg pigmenta. Naravno ako je van upotrebe to se vise ne pazi. U svakom slucaju dobro proveri predmet koji radis pa izbalansiraj.

rodeo

Slobodno pusti mašti na volju što se tiče weatheringa, najlepši primer su grčki korseri koji su izgledali kao da oru njivu, sve leti!
Pravda za Gigu, oranzada za trolove.

Nikola Topalov

#5
Pozdrav drugari,

Evo malo rada na kabini... :)









Pozdrav,
Nikola

                 www.shelfforce.com

Nikola Topalov


                 www.shelfforce.com

Nikola Topalov

Pozdrav drugari,

Naslikao sam teksturu na budućem delimično vidljivom drvenom podu, koristeći Tamiya XF-59 Desert Yellow za podlogu i Vallejo Model Color Red Leather za teksturu.

Sledi Vallejo chipping medium, pa Tamiya Rubber Black.


Nadam se najboljem. :)

Pozdrav,
Nikola


                 www.shelfforce.com

Nikola Topalov


                 www.shelfforce.com

Nikola Topalov

Svakoga dana u svakom pogledu... Jako sporo napredujem!  :D








                 www.shelfforce.com

Nikola Topalov

Još malo pa upakovana "kancelarija".

Prvi put radim sa ecerajem (pojasevi) i fasciniran sam koliko su mali neki od delova... I pipavi! :)


                 www.shelfforce.com

Lykos

Kad ga stvarno lepo radiš, uradi mu i kablove na akumulatoru.

Nikola Topalov

Quote from: Lykos on 27-03-2021, 00:41:39
Kad ga stvarno lepo radiš, uradi mu i kablove na akumulatoru.

Da da, slazem se, to sam mislio da dodam pre nego sto upakujem. Moram samo da nadjem adekvatnu zicu.

Imas neki savet?

Pozdrav,
Nikola

                 www.shelfforce.com

Zing

Zdravo drugari,
olovna zica radi super ovaj posao...
Koriste je ribolovci za pravljenje musica (ako sam dobro razumeo) tako da se moze naci u svakoj "boljoj prodavnici" ribolovacke opreme...
Postoji u vise razlicitih debljina, duzine oko 2m, cene okvirno 100-200 din...
Tongue tied and twisted just an earth bound misfit, I

Lykos

Quote from: Nikola Topalov on 27-03-2021, 08:55:32
Quote from: Lykos on 27-03-2021, 00:41:39
Kad ga stvarno lepo radiš, uradi mu i kablove na akumulatoru.

Da da, slazem se, to sam mislio da dodam pre nego sto upakujem. Moram samo da nadjem adekvatnu zicu.

Imas neki savet?

Pozdrav,
Nikola
Kao što Miloš reče, olovna žica ili bakarna žica, možeš i spru da upotrebiš.