3 Kittens

Previous topic - Next topic

Sandman

U proteklih godinu dana, pored već viđenih završenih maketa, radio sam u nekom leru na ovom projektu - 3 "mačeta", tj. 3 Tomketa u 1/144  ;D

U pitanju su veoma lepe Revellove makete, zaista liče na pravi avion uprkos sitnoj razmeri.
Primerci koje sam radio su:

1 - F-14A, VF-84 Jolly Rogers ("Final Countdown" movie)
2 - F-14A, VF-142 Ghostriders
3 - F-14D, VF-101 Grim Reapers

Farbanje je rađeno Gunze akrilima, wash slikarskim uljanim bojama.

Sve je manje više proteklo ok, sem par problema koje nažalost nisam uspeo da ispravim

Prvi problem/peh je bio farbanje bele boje na oba F-14A - na slikama se vidi da je bela povukla na plavkastu nijansu - posledica falične četkice kojom sam pretakao i mešao boju iz teglice - držalja četkice je bila plava i verovatno se ta boja rastopila u kontaktu sa razreživačem i prošla u belu.... Probao sam u par navrata da izvučem belu nijansu, ali nije baš išlo kako sam zamislio, a i slojevi boje su krenuli da se uvećavaju pa sam odustao od dalje popravke...

Uživo se manje vidi nego na ovim slikama, ali mi je iskreno krivo što se i ovo vidi :(

Drugi problem, koji je pukom srećom prošao bez posledica, desio se prilikom lepljenja vrata stajnog trapa - nisam primetio da je tečni lepak skliznuo niz onaj fiksni deo krila i podvukao se u prorez gde se pomeraju krila, tako da su krila ostala "zavarena" lepkom u ovom položaju, i to na sve tri makete :( pokušao sam skalpelom i žiletom da odvojim krila, ali bez uspeha, pa nisam hteo da forsiram dalje jer su to bilo bukvalno finalni radovi na maketi, i samo bih rasturio celu maketu...

Srećom, pre ovog lepljenja krila sam već bio postavio u ovaj srednji položaj na sve 3 makete, tako da nije ispalo loše... mada... zbog rasporeda u vitrini, više bih voleo da mogu da se krila skroz skupe, al' ajd sad...

Toliko sa pisanijem... evo malo (više) slika :D

F-14A, VF-84 Jolly Rogers ("Final Countdown" movie)





























F-14A, VF-142 Ghostriders





























F-14D, VF-101 Grim Reapers





























Porodični portret :D







Pozz,
S.

milan78

Kao pravi da ne kazem kao neka veca razmera.Odlicni su.Merkam ovo da kupim sebi da uradim 2 kom.Nisu suvise mali a opet imao bih sta da nosim na takmicenja za 144.Jos jednom odlicni mackovi!
Instagram-Peacockscaleworx

Sandman

Quote from: milan78 on 17-02-2021, 21:34:31
Kao pravi da ne kazem kao neka veca razmera.Odlicni su.Merkam ovo da kupim sebi da uradim 2 kom.Nisu suvise mali a opet imao bih sta da nosim na takmicenja za 144.Jos jednom odlicni mackovi!

Hvala Milane.

Ono na šta bi trebalo obratiti pažnju su dekali - ovaj sa belim repom je rađen iz kutije sa crnim Tomketom (crna plastika), i dekali su bilo skloni pucanju na prevojima - izgleda da je taj set davno štampan i problematičan je. Dekali za drugog F-14A i za F-14D su štampani od strane firme DACO i fenomenalno reaguju na dekal hemiju (i Microsol i Gunze Softener). Takođe, na tom crnom Tomketu kao i na D verziji, pruge na kuki za sletanje moraju da se farbaju, dok su na ovom za Final Countdown date kao dekal.

Ramovi na poklopcu kabine su farbani, mada ih u jednom od ovih setova daju kao dekal, ali sam hteo da to ipak odradim farbanjem.

Ostatak makete je odličan, sve se lepo sklapa, jedina zamerka je na debljinu poklopaca stajnog trapa, ali to je već do razmere.

flanker

Šteta što nisu 1/72...ali u svakom slučaju lepa mini serija...
U početku će biti teško, ali će zato kasnije biti još teže.

Miha

Na ovako maloj razmeri,ovakav finiš....zayebalo vek. :bravoSvaka čast velemajstore :god

chikavili

Ufff... da ne videh tekst i onaj USB u zivotu ne bih pretpostavio da su 144-ke. Sta reci nego bravo!!  :god

djnik

Odlicna su sva tri Tomketa i izgurao si ih i pored svih problema. Kao sto sam rekao kad si zavrsio F-86, apsolvirao si ove 1/144!

P.S: Koliko placas da ne postavimo screen shot od momenta kad si saznao da su ti se zalepila krila? :D

Sandman

Hvala svima na komentarima i lepim rečima :)

Quote from: djnik on 18-02-2021, 17:29:38
P.S: Koliko placas da ne postavimo screen shot od momenta kad si saznao da su ti se zalepila krila? :D

Pre ili nakon što sam polomio kameru? :D

mutayu

Tiha voda breg "odvaljuje"!
Narocito mi se svidja tonirana bela boja i umereni post/pre shading ( ne vidim tacno sta je).
Za ovu razmeru master klas!
:god

Sandman

Quote from: mutayu on 18-02-2021, 18:19:08
Narocito mi se svidja tonirana bela boja i umereni post/pre shading ( ne vidim tacno sta je).

Hvala Muto :) Preshading je u pitanju :)

djos & filip

Ti si se bas specijalizovao za malisane iz ove serije -  zabranjene za starije od 55 godina  (zbog vida)    :)
Sve vec receno, sjajni radovi, koji bi lepo pristajali i vecim razmerama.
Pozdrav

Ovo je samo hobi, ovo je samo hobi, ovo je samo......

dragan_mig31

Svaka ti cast bravo.

Jadgkommando

Srdjane odlichni su!  VF-84  :love

doktor


medico

Srki, svaka čast odlično izgledaju . Imajući  obzira koja je razmera jedno veliko  :bravo
Kod maketara izbor razmere definitivno ima veze sa dioprtijom  ;)