Hasegawa Ki-61 Tony 1/48

Previous topic - Next topic

YU-DFY

Zapocet pre oko 2 nedelje. Uradjena kabina, sastavljen trup i krila, zapoceo farbanje. Maketa je odlicna za rad.
Hteo sam da uradim Kobayashiev ali sam uvideo da Hasegawa nije dala dekale za njegov avion. Bice nesto slicno.






YU-DFY

Ofarbana napadna ivica krila u zuto i zamaskirana. Eleroni,  krmilo dubine i vertikalnog stabilizatora ofarbano u svetlo sivu. Onda cela maketa ofarbana u crno a potom u aluminijum. Sve boje su Vallejo.



medico

 :think malo je krupnije zrno na aluminijumu , mislio sam da je do crne ali je ona savrseno legla . Možda bi mogao malo da ispoliras ?

YU-DFY



Tesko da ove vallejo boje mogu da se ispoliraju a da se ne ostete. Nisu kao metalizeri, vise su kao obicne boje na vodenoj bazi. Velika je prednost sto se brzo suse i dozvoljavaju maskiranje bez da traka povuce boju a ne mora se ni lakirati pre maskiranja.
Elem, maskirao sam polja za tamniji aluminijum kao i kapotaz za crnu boju protiv odbljeska sunca. Ovo sam mogao elegantnije da resim kad sam vec ofarbao maketu u crno. Tada sam mogao da zastitim taj deo na kapotazu, ali sam zaboravio. Zato sad opet dodatno maskiranje i farbanje.








YU-DFY

Zavrsen. Vise slika u gotovim maketama.