Zastava 750 1/8 (Hachette) - časopis u 100 nastavaka

Previous topic - Next topic

Slobo

Eto nas opet, broj 8  ;)

U ovom broju delovi prednjeg amortizera.



Deo se montira na prednji trap iz prethodnih brojeva:



... a deo na pod iz prošlog broja:



Opruge ostaju prema uputstvu za neku narednu fazu sklapanja.

Do tada.. u zdravlje!  :cheers



Slobo

Broj 9 od danas u prodaji  ;)



Pored par delova, dobijamo i pincetu  :mjetal :hahaha

Delovi idu na prednji trap, kao neke vrste poklopaca:



I na kraju crevo od kočnica (drugo će se staviti u narednim koracima)..



Do broja 10 ...  :pilot

Slobo

Evo nas na 10%..

U ovom broju malo delova, ali više sklapanja.. Dobija se prednji gibanj, koji stvarno jeste lisnata opruga:



Nakon malo sklapanja, i uz dodatak kočnice iz prethodnih brojeva:



Konačno prednji trap može da se montira za pod šasije, uz dodatak opruga amortizera:



Ima dosta još do kraja, ali evo da se vidi gde smo sada  ;D



Posle 11-og broja časopis će izlaziti svake nedelje, pa će biti i zanimljivije  :pilot




Slobo

... 11% ...  ;)

U ovom broju - šuspleh  ;D

 

Uklapa se preko prednjeg trapa, što je i logično..



Ako sve ide po planu, posle ovoga broja časopis izlazi svake nedelje..  :pilot

Slobo

... 12% ...

Stigao još jedan točak:



Kada se postavi na prethodno...:



Naredni broj izlazi ipak za 2 nedelje, tako je izdavač obavestio u ovom broju.  :rtfm

nebkv

Napisali sledeceg cetvrtka :think
A onda u nastavku 5-og avgusta :think
A naslov "obavestenje" na Ruskom jeziku

Slobo

... srećni broj 13 stigao  >:D

U ovom broju se dobija zadnji deo poda šasije, kao i dekali za broj šasije i komandnu tablu:



Dekali su koliko mi se čini klasični maketarski "water-slide":



Nema puno sklapanja u ovom broju, samo ova šarka i poklopac:



Kada se zadnji deo prisloni uz ostatak od ranije, ponovo se stiče utisak koliko će ovo biti velika maketa:



Sledećeg četvrtka se gledamo ponovo  :cheers :pilot




Slobo

14% and charging...  ;D

Kakav bi to auto bio kada ne bi imao menjač i anlaser? Ili bar kućište za isti  ;) E, to čeka u 14. broju:



Kućište menjača je mahom metalno, osim par manjih delova od plastike:



Delovi anlasera su plastični:



Gledajući sa maketarske strane, imalo bi se na ovim delovima šta odraditi, skinuti ponegde višak od livenja i tako nešto, ali.. to bi povuklo sa sobom i šmirglanje-gitovanje, vrlo moguće i zafarbavanje.. Ovako teram naturale, bez mučenja.

Nakon sklapanja svega, ovako izgleda:



Do sledeće nedelje, sportski pozdrav!




Slobo

Stigli smo do 15-og broja!

Mnogi se žale, kukaju: usitniše ga, sve neki mali delovi, uskoro će samo šrafove prodavati... Mislim se... od početka se sve znalo koliko će biti i koštati... čak ima i stranih sajtova gde se vidi svih 100 brojeva za Fiat 600 (razlike su minimalne), dakle sve jasno kao dan.. No dobro, sto ljudi - sto ćudi, ne može se svima ugoditi.

Elem, da se vratimo na (skromni) sadržaj ovog broja. Dolaze nam poluosovine i gumene zaštite za njih:



Poluosovine se montiraju na kućište menjača iz prethodnog broja:



Nakon postavljanja poluosovina, celo kućište menjača se stavlja na zadnji deo poda šasije:

 

Sa time je montaža u ovom broju završena.

Sledeće nedelje se verovatno nećemo videti jer ću biti na godišnjem ako Bog da  :zvizduc pa nastavljamo dalje čim se vratim  :pilot

Goran A.


nebkv

Sitni ili krupni nut ;D
Evo nakon 15 nagomilanih brojeva i ja sam resio da odvojim dan da sastavim to sto imam
Mislim da je sistem sklapanja iz broja u broj bolji jer evo ja sam tek sada primetio da mi prednja hauba ima ostecenje.Kriva je u delu ispred suvozaca >:(
Citajuci kako je Sloba napredovao dosao sam do zakljucka da stepen problema zavisi od primerka do primerka
Ja na primer nisam imao nikakvih problema sa sklapanjem upravljacke kutije
Ali je zato jedno rame-glavcina imalo veoma los hod i sa srafom i bez
Problem je bio visak boje i deo odlivka koji sam morao da sastruzem.Sad je sve ok a sastrugano ide unutar pokretnog dela i ne vidi se
Takodje sam imao problem i sa nosacem centralne spone prednjeg trapa na tri srafa.Jedna rupa se nije bas gadjala pa sam morao malo da turpijam da bi se sva tri zavila pravo
I uopste zavijanje srafova je problematicno.Delom zbog boje unutar navoja a delom jer mislim da negde uopste i nema navoja vec je predvidjeno da sraf sam reze navoj.Verovatno su zato i dali visak srafova
Problem se resava nabavkom duzeg i kvalitetnijeg srafcigera od onog koji je dat u kompletu
Bilo je jos par sitnijih popravki da bi se deo bolje uklopio ali nista problematicno
Zanimljivo mi je da su bar kod mene prednji branik okrenuli na gore zajedno sa delom koji ima ostecenje od skidanja sa stabla
Sve u svemu zanimljivo.Necu daviti fotkama posto je Sloba vec sve prikazao

nebkv

Inace ja nisam dobio ni jednu belu tablicu
Samo crne,blanko i onu sa Fiat natpisom

Slobo

Lepo je čuti da još neko ovde sklapa Fiću  :mjetal

Da, ima tih sitnih problemčića, koliko vidim navoji ni ne postoje u delovima, šrafovi sami urezuju sve. Nekad višak farbe otežava zavrtanje, ali do sada ni jednom nisam imao problema da neki prokliže ili slično.

Koliko se sećam, dobio sam prednju belu tablu i 2 crne, od kojih je jedna sa natpisom Fiat 600, a druga blanko. Negde su davane i blanko bele, da može da se uradi domaća tabla. Pomalo čudno, ali verujem da su kombinovani setovi za Fiat 600 iz inostranstva sa delovima namenski rađenim za naše tržište, otuda ta papazanija u početku.

@nebkv - kolega, želim ti istrajnost do poslednjeg broja  :cheers

nebkv

Da,ja sam se plasio zakidanja srafa ili da se osteti glava ali izgleda su bas kvalitetni i imaju potrebnu cvrstocu
Vidim u grupi na FB da se dosta ljudi zalilo da nisu dobili dekale uz 13 broj

nebkv

U broju 16 dosta ljudi dobilo zadnju desnu viljusku iako je sastavnica za levu stranu
Oni koji su dobili desnu kupuju i levu pa kroz jedan broj imaju obe :)
Mi koji imamo levu moramo da pazimo da sledeci cetvrtak ne pazarimo opet levu ako nastave sa raznovrsnim pakovanjem