Zastava 750 1/8 (Hachette) - časopis u 100 nastavaka

Previous topic - Next topic


Slobo

Siguran znak da je danas četvrtak je novi broj u rukama  ;)  92%

Skromno:



Sa 2 šrafića ovaj zadnji lim je na svom mestu:



Do sledećeg..  :cheers

Slobo

Vreme leti... 93. broj nam donosi zadnji branik:



Par šrafića i branik je sklopljen i postavljen na svoje mesto:



Ono što smo dočekali jeste da se konačno spoje gornji i donji deo Fićka. Bilo je malo natezanja oko skrivanja svih kablova elektronike, ali je na kraju rešeno :)



I za kraj još jednom proba rasvete, za svaki slučaj  :violin



Hrabro do kraja  :mjetal


DjG


Slobo

94.

Stiglo nam je vetrobransko staklo...



Bilo je malo natezanja da staklo klikne na svoje mesto, skoro sam mislio da će mi pući u nekom trenutku  :deadhorse  Ali.. nakon malo ubeđivanja leglo je na svoje mesto:



Do idućeg..  :cheers


Slobo

95%

Danas na repertoaru - brisači i levi retrovizor:



Brisači i prskalice vetrobranske tečnosti se prosto ubodu u svoja ležišta:



Retrovizor se šrafi na leva vrata, s tim da se pre toga sklopi i zalepi ogledalo:



Do narednog...  :pilot

Slobo

96. broj donosi nam zadnja bočna stakla:



Za razliku od vetrobrana, ova stakla lepo ležu na svoje mesto prostim utiskivanjem:



Sitnoooo...  :pilot

Slobo

Stigli do broja 97..

U njemu - zadnje staklo:



Nakon klika, na svom je mestu:



Ovim i završavamo staklariju na Fići, ostaje još par detalja do kraja  :cheers

Slobo

Tako blizu kraja.. 98.

Danas.. ukrasne lajsne:



Umeću se pritiskom, i to ne baš lako, kao da su malo smaknute spram rupa na karoseriji.. no dobro:



Sa ovim lajsnama, kompletirana je i spoljašnjost Fiće...  :cheers

Goran A.

#175
Baš izgleda dobro, pošto sam i sam imao jednog, tražim neku falinku i ne nalazim je.

Fenomenalan automobil, osnovna mehanika bez imalo luksuza, ali udoban i jednostavan za održavanje u svakom smislu. Jedina stvar koju nisi mogao tek tako da odradiš, bili su rukavci za prednje viljuške. Sve ostalo može da se odradi ispred zgrade na parkingu/dvorištu, pa praktično i generalna. Za četiri godine vožnje tokom devedesetih, samo dva kvara - đunta naravno i plovak na karburatoru i oba rešena na ulici.   

Slobo

99...

Danas... rezervni točak... i to pune veličine  ;)



Ostali smo verni fabrici iz Pirota, tako da je tu i dalje Tigar pneumatik  :hahaha



Nakon postavljanja na felnu i naduvavanja, točak smo odložili na svoje mesto ispod haube i osigurali kaišem:



U sledećem viđenju.. jagnje na ražnju i sezonska salata  :cheers

Zing

Quote from: Slobo on 13-04-2023, 20:52:49U sledećem viđenju.. jagnje na ražnju i sezonska salata  :cheers

A vala i zasluzio si!
Slobo svaka cast!
Sitnoooo
:cheers
Tongue tied and twisted just an earth bound misfit, I

Bounty SD


zaki

A u sledećem broju kapica ventila na točku.  :)
Pratim ovo od početka i jedva čekam da negde vidim uživo. Rekoh ranije, svaka čast na predanosti da ovo isteraš do kraja.
Letimično prateći oglase na KP vidim da ima posustalih na pola koji "panično" pokušavaju da prodaju svoju zabludu.
 :cheers