Zastava 750 1/8 (Hachette) - časopis u 100 nastavaka

Previous topic - Next topic

Slobo

Broj 16. ... ili možda 17.??

Kao što reče kolega u prethodnom postu, greškom u pakovanju sa uputstvom za sklapanje 16. broja dati su delovi za 17. broj. Radi se o delovima zadnjeg vešanja, konkretno u broju 16. se dobija levo, a u 17. broju desno vešanje. Pošto nisam bio kući kada je broj izašao, izdanje su pokupili moji. Juče kada sam se vratio sa puta, vidim da sam i ja "srećnik" kojeg je potrefila pobrkana serija  :doh



Dobio sam delove za desno vešanje.. Gledajući uputstvo za sklapanje levog i prebacivši mozak da radi kao u ogledalu, sastavio sam desno vešanje  ;D



Sve ovo se montira na zadnji deo poda šasije, i spaja sa poluosovinama.. i đuntom  :lol



Elem, da ne bih došao u problem predstojećeg četvrtka kada izađe 17. broj sa delovima koje već imam, jutros sam poranio i uspeo naći izdanje 16. sa odgovarajućim delovima za levo vešanje. Sve se opet isto sklapa, onako kako i uputstvo nalaže ovaj put  :D tako da sada imam i levo i desno zadnje vešanje:



To bi bilo to za prošlu i ovu nedelju, vidimo se na broju 18!



nebkv

Quote from: Slobo on 23-08-2021, 20:26:22
@nebkv - kolega, želim ti istrajnost do poslednjeg broja  :cheers
Takodje :)
Ja ipak cekam 17,cisto da imam hronoloski sve brojeve a na rame cu obratiti paznju da ne bude opet levo
Nabavio sam drugi broj 1,po nabavnoj ceni(200 dinara)tako da sada imam i ok haubu :)
Zanimljivo je to da sam ja uz moj dobio i FIAT znak a vidim da ga uz ovaj nije bilo.Mada svakako nebitno :)

Slobo

Quote from: nebkv on 30-08-2021, 21:36:11
Ja ipak cekam 17,cisto da imam hronoloski sve brojeve a na rame cu obratiti paznju da ne bude opet levo

Neću imati časopis broj 17 za sad u kolekciji, koliko vidim propustiću samo kratku priču koja dolazi u tom broju, tako da ne gubim puno. Bitno je da sam našao sve delove, da ne moram da vijam naknadno broj 16. Stvarno bi bilo glupo da im se slična greška ponovi, ali obrati pažnju  ;)




Slobo

Sitnije, Cile sitnije... broj 18. je tu, sa još sitniša.

Konkretno, delovi doboša zadnjih kočnica sa pratećim crevima/sajlama..



Postavljaju se na famozna vešanja iz prethodnih brojeva, i zatim se na njih kače sajle (creva):



Tu je i sajlica za brzinomer:



I to je to do narednog broja..  :pilot

Slobo

19%

U novom broju stigli su amortizeri zadnjeg vešanja:



Postavljaju se na delove iz prethodnih brojeva, opruge su prilično krute pa ih treba pažljivo poravnati, ali ništa neizvodljivo:



Do sledećeg gledanja..


Slobo

20. broj. Ovo mu skoro dođe k'o neki mali jubilej  ;D

U ovom broju stiže deo bloka motora sa izduvnom granom...



Sve se fino uklapa i dolazi na delove iz prethodnih brojeva:



Interesantno je ovo iščekivanje novog broja svakog četvrtka, a kad se setim da je krenulo krajem februara... uh.. ala leti vreme  :)

nebkv

Ja sam imao sitan problem oko uklapanja bloka ali sam samo popustio izduvnu granu,stegao blok i pritegao granu ponovo

Slobo

21...

Danas je stigao ostatak delova bloka motora, uključujući vodenu pumpu, filter ulja..:



Ventilator hladnjaka, vodena pumpa i filter ulja montiraju se na polovinu bloka motora:



Sve zajedno se montira na polovinu iz prethodnog broja:



I, mala rekapitulacija dokle smo stigli do sada, bez i sa referentnim predmetom  ;)



Do broja 22... pozzzz

Slobo

Još sitniša u broju 22!

Creva za zadnje kočnice i poklopac motora..



Ništa specijalno, ali dovoljno da izazove kuknajvu na Fejsbuk grupama  ;D

Slobo

Sitničarenje je jako u broju 23!

Danas se sklapao karburator, i došao je na svoje mesto na motoru. I takođe, tu je i jedan kabl za svećicu..  :zvizduc



U sledećem broju nešto malo veće - hladnjak!

Slobo

24%...

Stigao hladnjak za Fićka:

 

Još malo pa smo na četvrt puta  ;)

nebkv

Dosta ljudi krizira i zale se na probleme sa sklapanjem sitnih delova pa mislim da ih vise to pogadja :)
Ali koliko sam primetio uglavnom su to osobe koje nisu imale dodira sa maketarstvom ili modelarstvom
Sto napisa jedan u komentaru na FB u stilu "Meni su ovi srafovi i delovi dzinovski,ja sam opticar" ;D

Slobo

1/4.. iliti 25/100  ;D

Pređosmo četvrt puta, a u poslednjem broju nešto već viđeno: točak!



Logo Zastave na ratkapni i Tigra na gumi greju dušu  8)



Nakon malo sklapanja, na svome mestu na zadnjem trapu:



Do idućeg broja..  :pilot

Karanko

Izvinjavam se ako sam promašio mesto za postavljanje pitanja koje mi je jako važno:
Da li neko ima broj 5 za prodaju?
Hvala!

Slobo

Ja nemam, ali pokušaj ovde: https://www.facebook.com/profile.php?id=100044850433789
Čovek drži novinarnicu u NS, a šalje poštom kome treba. Druga opcija da tražiš od izdavača..