MiG-29 (9-13), Zvezda 1/72

Previous topic - Next topic

Vodonik

Zvezdin MiG-29. Za mene pocetnika, najveca primedba mi je sto su vrhovi krila odvojeni delovi. Jako lako za pogresiti pri spajanju.
Bas sam uzivao radeci ovog migonju, meni omiljena verzija :) Ostalo mi je jos da smislim kako da napravim stakleni deo IRST-a, posto sam original ubio :D

Zeznuo sam se sto sam dekale tehnickih natpisa postavio pre dekala obelezja (zvezde, brojevi, zubi...). Weathering je prisutan i dopada mi se, sem u korenovima zadnjih stabilizatora... Nemam pojma sta mi se tu desilo :D
Takodje mi malo smeta sto se vide 'providni' delovi dekala... Neki natpisi su u jednom komadu dekala, a prilicno razdvojeni. Tako da baaaaas bode oci na nekim mestima.

Druga po redu maketa, sve kritike, predlozi, saveti za buducnost... Su dobrodosli ;)












milan78

Za pocetnika si jakoooo dobro uradio maketu.Svakom sledecom ces biti zadovoljniji jer ces napredovati.Evidentan je talenat.Za dekale uzmi neku proverenu hemiju koju imas kod nas.Moj predlog je humbrolova hemija decalfix,koja je na mom 9.13 lepo odradila posao sa ovim dekalima.Isto tako kad se pojavi tamiya markfit strong uzmi neces da se pokajes.Ima caka kako se radi uglavnom samo na dekal ne ispod na boju,i stapicem pritiskas.95% dekala upegla do izgleda obojenih oznaka.Moj savet ne znaci da striktno se drzis.Gunze neo ne kupuj jer sva sa nastavkom NEO je bzvze.
Instagram-Peacockscaleworx

Vodonik

Hvala Milane!

Nabavio sam za sad Vallejo Decal Softener i Decal Fix, pa cemo videti sta ce oni da kazu. Krenuo sam jos jednog MiG-21bis-a da radim sad, da popravim sve sto sam pogresio na prvom  :deadhorse, pa cu tu isprobati.

willys

Почетниче - одличан!  ;)