"Typhoon-K", Zvezda 1/35

Previous topic - Next topic

Pegi

Vrlo neobicno vozilo a samim tim je i maketa takva. Lako se sastavlja i za razliku od predhodnih Zvezdinih maketa , rekao bih da je manje rasklopljenih delova i dosta toga je odliveno sa plastikom.Ne znam sta bih izdvojio kao problematicno jer jedino greska onoga ko sastavlja moze da izazove probleme pri radu i satavljanju.Sve stima i sve se uklapa bez greske.Naravno, ni ovog puta se nisam drzao sastavnice sto se tice sastavljanja sasije i karoserije i ispalo je dobro, cak nije potrebno ni lepiti spojeve sasije na karoseriju jer se uklapa odlicno.Boja je Tamiya XF  61 osnovna, a posle ide raznorazno sencenje i vederingisanje(Siriski pesak i prasina).Donji deo je Valejo 71251 i naravno crni prajmer pre toga. Ovog puta ce biti Sirija , ispunjavam zelje kolege maketara.E da , Uuadio sam zatvorenu verziju jer su otvori koji su dati prilicno mali  , i puno detalja se ne bi videlo. Stakla na kabini su takodje zasencena tako da se ni tu ne vide detalji. Meni se svidja a to je najvaznije. Nekoliko fotografija.













Pegi

Ostalo je jos da ofarbam providne plasticne delove  - prozore. Na slikama pravog vozila je tesko proceniti nijansu jer su uvek drugaciji zbog odsjaja na svetlu. Mislim da ce se od ove dve revellove boje napraviti kombinacija i resiti problem.  Sastavnica nista ne kaze na tu temu a vidi se da su zasenceni.


milan78

Lepo to ide.Bice bombona.Te revell farbe nisam vidjao kod nas?Ima li ih Dexyco?
Instagram-Peacockscaleworx

Pegi

Hvala.Boje sam kupio bas u Dexy co u Merkatoru u NS.Odlicne su za providnu plastiku jer izmedju ostalog mogu da sakriju i neku manju gresku a daju i lepsi izgled.

vlajko&marko

Одличан
ускоео и код мене на столу

Pegi

To bi bilo sve za sada. kako su divljaci sa carine otvarajuci kutiju da vide sta se krije unutra , slomili neke delove a medju njima retrovizore i  brisace odlaze se zavrsetak jer ipak su to detalji koji su primetni na maketi. Pisao sam proizvodjacu i ocekujem odgovor. Dotle to izgleda ovako.