Aeropoxy NJ-22 Orao 25528 1/48

Previous topic - Next topic

nenobl

Orao u 1/48... kao što je rečeno u prethotnom postu o istoj maketi, treba stisnuti zube i đeljati! Povlačim svaku lošu riječ koju sam rekao u sebi tokom izrade, jer treba cijeniti trud ljudi koji su pravili kalup, izlijevali dijelove i omogućili sve ovo. Cijena je takva kakva je, ko voli, nek' izvoli. Poteškoća je bilo velikih, ojačavao sam spojeve.. gitovao, urezivao panele, rivete... što više šmirglate, više se pojavljuju rupice u trupu. Pa onda opet gitovanje da se one zatvore.. :D tako da, bila je avantura napraviti ovo! Inače, maketa je rađena po narudžbi.















fotografije su slikane telefonom, improvizovani set sa dvije lampe, tako da kvlitet nije neki... ali sve u svemu, zadovoljan sam kako je ispalo!

YASIG

#1
Lepo, vrlo lepo, uz malu ispravku, da se ne zaboravi, ovo nije AEROPOXY , u punom formatu, ovo je Joint Venture dva domaća proizvođača maketa, RED STORM ( @ MIHA )iz Zrenjanina -master parts  i AEROPOXY (@ YASIG - Novi Sad) kalupi, livenje i distribucija, pod imenom 2NM RESIN,  (2xNM) od identičnih inicijala oba učesnika ovog "zločinačkog poduhvata".

Svaka kritika na kvalitet stoji, uz dve napomene.

1. Kod resina je poželjno ne dirati ništa što nije neophodno, površinski sloj od cca 1mm je uglavnom bubble free, ali kad se krene u šmirglanje, eto belaja.

2. Trenutno stanje nabavke ( Covid related poslednjih godinu i više) sveže smole je "daj šta daš", pa je tako kvalitetna smola AXSON F16 i Sika Biresin G26 iz Budimpešte (krem žuta) , ustupila mesto američkoj Smooth Cast 310 ( bela ili pigmentirana u sivo) , iz BG Model Shopa u Beogradu, koja je, btw, takođe nedostupna, poslednje "galone" su prodali pre dva meseca, bez izgleda da će se stanje uskoro popraviti .

Tako da, šta se ima, od toga se lije. Ili i ne lije, jer smole trenutno ni kod mene nema.

U svakom slučaju, trud koji si uložio je rezultovao vrlo lepom maketom koja će usrećiti naručioca.

Pozdrav,

dragan_mig31

Odlican rad svaka cast.Nije lako uraditi rezinsku maketu a pogotovo nije to lako u 48.Tako da jos jednom svaka cast i teraj dalje.Dali ces da radis i jednoseda?

nenobl

@YASIG  vjerujem da je "belaj" nabaviti kvalitetan repromaterijal trenutno. I iskreno vjerujem da je i ova kutija rezultat velikog truda, tako da, svaka cast i vama da uspijevate ovo napraviti. Za nas koji sklapamo, znamo u sta se upustamo tako da, nema dileme... meni je prvi put pa sam bio malo zatecen! ali evo, sad kad gledam gotov rad, gledam sa osmijehom! :)

@dragan_mig31 ne! necu raditi jednosjeda, bar nemam u planu. U planu mi je G-4 u 48ci, naravno isto za klijenta, posto je izrazio zelju za nekoliko maketa, napravio spisak pa idemo redom. :)

Miha

Vala si ga namunjio-zayebalo vek :god
Podloga je takođe odlična :bravo

nebkv

Odlican :super
I nijanse su ispale super,posebno siva
Iz nekog razloga jedino je 528 od svih NJ sa remonta stigao sa nesto svetlijom sivom :)

mikoyan

E ovo je trebalo sklopiti, a da izgleda ovako mocno. Ma svaka cast!  :mjetal

Veki

Svaka cast!Kako li bi tek izgledao u plastici!