Mig-31b 1/72 ZVEZDA

Previous topic - Next topic

mikoyan

#15
Evo i nastavka radova. Kako se maketa privodi kraju, tako su usledili radovi na zavrsnom farbanju. Ofarbani su dialektricni paneli kao i svi sitni delovi. Maketa je sada spremna za sloj sjajnog laka.













Zatim je sve izlakirano sjajnim lakom i sada spremno za dekale. Dakali su postavljeni na nosacima raketa.






Sada sledi nekoliko dana postavljanja dekala, jer ima mnogo stensila , pa ce to dosta vremena da oduzme. Do tada i novih slika, pozdrav svima!


milan78

Sta uradi od Zvezde....fantazija. :cheers
Instagram-Peacockscaleworx

mikoyan

Zdravo svima ponovo. Konacno sam zavrsio sa postavljanjem dekala. Sta da kazem za Authenthic Decals, ima sam velikih problema, sto zbog starosti dekala, sto zbog loseg kvaliteta. Stalno se se cepali, pogotovo stensili. Ali, nekako sam se izborio..... :P










Naravno, ja ne bih bio ja kada ne bih napravio neku glupost koju posle moram da ispravljam i dodatno gubim vreme. Prilikom pokusaja da dodatno ispoliram kanopi pomocu Dremela i stapica za usi, malo sam preterao sa poliranjem pa sam napravio rupe na oba kanopija. Sto je najgore, to mi se desavalo i ranije i nikako da se naucim da to ne radim  :headbang. Na kraju sam ipak uspeo da se izvucem smirglanjem i rucnim poliranjem, pa kanopi sada izgleda sasvim pristojno. U medjuvremenu sam i postavio ove roze Begemot dekale, koji imitiraju zastitnu gumu karakteristicnu za ruske avione.







Nakon postavljanja svih dekala, usledilo je i dodatno prljanje aviona Promodellers akrilnim wash-em, kao i uljanim bojama, a zatim je sve zaliveno mat lakom. Sitni delovi su takodje spremni da se polepe, tako da ce sledece javljanje da bude sa slikama zavrsene makete.   :mjetal







 

mikoyan

Zdravo drugari maketari!  Evo konacno da se javim i da kazem da je maketa gotova. U stvari, bila je gotova jos pre 15-ak dana, ali posto se malo islo na odmor tek sada postavljam slike.
Naravno, ostatak slika mozete pogledati u gotovim maketama  :super




willys

Микојан, одлично урађена макета.
Имам звезду у штеку која чека свој ред, а твоја израда макете и дораде које си радио у великој мери олакшаће ми састављање мог тридесеткеца.

Још једном све похвале за рад.