Brewster Buffalo - Tamiya 1/48

Previous topic - Next topic

djnik

Brewster Buffalo jedan od saveznickih lovackih aviona drugog svetskog rata koji se nije proslavio kao Spitfajer, Mustang, Tanderbolt idr. ali se zasluzeno koristio na pocetku sukoba u sluzbi RAF-a, Finskog, Holandskog, Australijskog i Novozelanskog vazduhoplovstva. Moja maketa predstavlja jedan od primeraka koji je sluzio u Dutch East Indies Air Corps-u tokom sukoba protiv Japanskih snaga. Odlucio sam se za ovu varijantu zbog nestandarnih oznaka u vidu narandzastih trouglova.

Prvi put sam na maketi radio marbling a nakon toga sam post shadingom presao panele. Marblin je uradjen sa maskama zbog brzine, sledeci put cu najverovatnije da radim sitnije fleke. Farbao sam je sa Vallejo akrilima dok je chipping radjen svetlijim nijansama AK olovaka kao i srebrnom u korenu krila.

Malo mi je falilo da je ne zavrsim jer se vukla po kutiji 5+ godina uz malo rada tu i tamo zbog izvesnih problema na samoj maketi a i zbog mojih gresaka. Ipak, na kraju je zavrsena i zauzima mesto kao maketa broj 12 za ovu godinu.










YU-DFY

Standardno odlicno. Donjaka je fenomenalna.

Janjic

Prava poslastica za oči!
Svaka čast!
凸(¬‿¬)凸

ALEX T

Odlican -stara dobra Tamiya.
Svidja mi se sto je holandjanin.
Pozz