MKŠK iliti Zastava 1107

Previous topic - Next topic

kru65mi

Zanimljivo vozilo s kojim sam se susreo u JNA ( o kvaliteti i slicnim stvarima se necu baviti). Izradjeno na osnovi FIAT-a 1107 Nova Kampanjola i u ovoj varijanti koristen kao Mala Komandno-Štabna Kola.
Pod ostrim okom prijatelja Lea sam se uhvatio u kostac s crtanjem u 3D i evo rezultata; ovo na slikama je rezinska stampa moje makete u skali 1/72, a uskoro cete istu vidjeti i u 1/144.

















Maketu je moguce uraditi otvorenu ( s 4 sjedista u tovarnom prostoru ili u verziji MKŠK.
Buduci da je prvenac ja sam izuzetno zadovoljan,sad mi preostaje ciscenje , montaza i maljanje ...
Hvala vam na vasem vremenu,
Kruno

Zoran Sivcev

Ja u vojsci 1981. duzio jadna takva mkšk :) bio telegrafista i vozac.

kru65mi

Starino, ako se sjetis registracije uradimo tvoju .... i to s velikim zadovoljstvom

Zoran Sivcev

#3
Na zalost ne secam se registracije i nemam ni jednu fotku gde bi se to videlo. Unutra bile 2x rup-12, 1x rup-15 i tc-10 centrala. Bilo ih je sa prcovkama umesto rup-15. Odusevilo me sto kad se vozila vanterenski malte ne nista nije tandrkalo i lupkalo pored sve te silne skalamerije unutra.

Roberto

I ja sam 1981 u Beogradu "dužio MIKIŠIKI" sa primopredajnom stanicom RTU 100 u kasarni Maršal Tito na Topčideru (?).    :caooo
TKO MAKETARI TAJ VRIJEDI, KO NE MAKETARI TAJ NE VRIJEDI   ;-)

kru65mi

Eto da vas povezem u neka bivsa vremena kad ste bili mladji ....  :super
Malo ciscenja i pocetak radova.
Volim dodati malo dinamike pa sam zakrenuo tockove tek reda radi ....







Hvala vam na vasem vremenu,
Kruno

aca

Da se pohvalim i ja sam duzio jednu MIKISIKI u mojoj jedinici kao i Sivcev samo je moja imala i jedan RP2M unutra i bila je i izvidjacko vozilo.Izgledala je sicusno medju strelama 1 i ZSU 57/2.Pozdrav za momke iz Jacurka u Kraljevu i kasarne sedaam sekretara skoja. :super

Dar Mar

Izgleda da nas ima više na Forumu koji su svoje vojničke dane provodili u ovom vozilu  ;D
Davno bilo, ali budi sećanja...
I danas osećam skučenost kad se setim, jer kad natrpaš svu opremu, nemaš mnogo prostora da se smestiš...
"Ja sam pošteno radio, izlagao sam se opasnosti da me uhvate i oteraju na robiju!"

kru65mi

Pa dosta vas ima  :caooo
Evo mali nastavak; imao sam malih problema ( za koje sam sam sebi zahvalan) ali su vise manje rijeseni ....
Stijenke zadnjih blatobrana su ostale vrlo tanke pa sam se posteno namucio da ih malo izlomim  - ali sam ipak ja pobjedio   
Nista sto se ne da zakitati a u zavrsnici i nece biti vidljivo







Ocistio sam i vjertobran od opne koja ga je drzala  - prilicno pipljavo ali bez gubitaka





I za kraj sjedista, samo ubacena kao manekeni





Uporedo s maketom i iducim projektom radim na ispravkama na koje nailazim tako da mi zabava nikad ne prestaje...
Hvala vam na vasem vremenu,
Kruno

kru65mi

Mali nastavak ....
Okreceno nabrzaka u boje Talijanskih vatrogasaca ( nedostaju natpisi, zadnja vrata i jos ponesto) tek da vidim kako izgleda.
Vec sutra ide u alkohol pa se krece ozbiljno :wink:













Hvala vam na vasem vremenu,
Kruno

kru65mi

Mali nastavak ...











Toliko
Kruno

kru65mi

Evo verzija MKSK, krov samo prislonjen







radio uredjaji su tu svi ali jednom zatvorena zadnja vrata vrlo malo ce se moci vidjeti ...





Tek na fotografijama vidim nekih manjih nedostataka u bojanju koji ce biti popravljeni.
Ovdje se moja aventura s ovim vozilom zaustavlja, nastavak je kao jednostavna Nova Campagnola.
Kruno



najjaci

Lepo ti ovo ispade na kraju.
Ako si u mogucnosti dodaj mu antenicu tu na krov da upotpuni ugodjaj.
Tko vrjedi leti, tko leti vrjedi tko ne leti ne vrjedi

kru65mi

Hvala kolega ali kao sto vec napisah ovdje se MKSK zaustavila ....
Momentalno stanje ...











Toliko do daljnjeg
Kruno

Goran A.

Do skora popularan međ lovcima i za u šumu po drva...