Heller Alpha Jet 1/48

Previous topic - Next topic

YU-DFY

Stara hellerova maketa koja se jako lose sklapa. Ne preporucujem je pocetnicima u ovom hobiju jer bi vrlo lako mogli da se razocaraju u isti. Kvalitet makete je na nivou losijih maketa Frog-Novo. Skoro svali spoj mora da se gituje i smirgla. Kabina je jako siromasna u detaljima. Panelizacija je u pozitivu. Ja sam preurezao sve panele sem delimicno na vertikalnom stabilizatoru. Dekali su jako tanki i dao bih im ocenu 2 od 5. Farbano Vallejo bojama i lakirano Humbrol gloss lakom. Prilikom farbanja podigla se prasina od gita u trupu pa je canopy prilicno prasnjav iznutra. Kad sam skinuo maske sa kokpita  :headbang  >:D












djos & filip

Pedantno, precizno i odlican finis
Mnogo lepa maketa
pozdrav

Ovo je samo hobi, ovo je samo hobi, ovo je samo......

milan78

Sto si onda druze prerezao maketu a nisi koristio wash.Bar se ne vidi na slikama.Ovako je pedantno jako i nemam zamerke ali sta ce ti ta S/M muka...Npr na fantomu si to lepo uradio wash i sve to. :cheers
Instagram-Peacockscaleworx

YU-DFY

QuoteSto si onda druze prerezao maketu a nisi koristio wash.Bar se ne vidi na slikama.Ovako je pedantno jako i nemam zamerke ali sta ce ti ta S/M muka

Hvala na komentaru.
E zasto? Zato sto sam mazohista kao i mnogi u ovom hobiju. Gledajuci panele koji su dati u pozitivu a i sklapajuci maketu na suvo, videh sa kakvim krsom ce sa bude problema. Da sam ostavio panele u pozitivu, velika vecina panela bi se izgubila zbog smirglanja. Onda bi morao ionako da urezujem izgubljene panele tako da bi dobio deo panela u pozitivu, a deo u negativu. Tako nesto mi se ne svidja pa sam odlucio da sve to lepo prerezem. Sto se tice wash-a, tu sam se dvoumio da li da ga uradim. Gledajuci fotografije avona akro grupe uocio sam da paneli nisu tliko vidljivi. Da sam uradio wash, bilo bi to prenaglaseno. Ovako se paneli sasvim lepo vide i misljenja sam da u ovom slucaju wash nije potreban.