Hasegawa B-26B Marauder

Previous topic - Next topic

Poštovani hobi drugovi!

Nakon duge pauze vračam se sa sada več 2 godine starom Hasegawinom maketom o kojoj gotovo da nemam šta da kritikujem. Najbolja maketa Maraudera u bilo kojoj razmeri. Dorade su bile samo u kokpitu oko sedala, a ostalo nije imalo šta da se dorađuje sem točkova stajnog trapa koji su možda najslabiji deo makete, pa bi tu preporučio aftermarket zamenu.
Dekali su također aftermarket. Bojanje uglavniom Revell i Vallejo akrilima. Invazione pruge sam farbao sam.
Maketu toplo preporučujem ljubiteljima WW2 aviacije, pogotovo u Eduard izdanju.

Ako se slike čine premalene, samo kliknite na sliku.














Josip

YU-DFY

Odlicno Josipe! Svidja mi se prefarbavanje invazionih pruga na gornjaci. Jedina moja zamerka je ljuscenje farbe (chipping) na donjaci (u korenu krila). Tu ne verujem da je bilo sta skidano ili otvaranao na avionu. Otuda ne verujem da je bas tu bilo toliko habanja.

flanker

Odlični detalji, vrlo uverljivo.
U početku će biti teško, ali će zato kasnije biti još teže.

mutayu

Quote from: YU-DFY on 21-06-2021, 07:00:45
Odlicno Josipe! Svidja mi se prefarbavanje invazionih pruga na gornjaci. Jedina moja zamerka je ljuscenje farbe (chipping) na donjaci (u korenu krila). Tu ne verujem da je bilo sta skidano ili otvaranao na avionu. Otuda ne verujem da je bas tu bilo toliko habanja.
Na tom mestu posle svakog sletanja dolazi do intenzivne kondenzacije vode a cesto i stvaranja inja i leda, zbog hladnog goriva  u krilima. Stalno ponavljanje tog procesa moze da dovede  i do ostecenja i ljustenja boje i zaptivki.
Ovo vazi za sve avione koji imaju rezervoare u krilima na tom mestu, izmedju motorskih gondola i trupa.
E sad, za konkretan avion treba naci foto potvrdu trenutnog stanja koje se zeli prikazati.