Spit-ovi koji su trenutno izloženi / lete

Previous topic - Next topic

Warhawk

Kolega na Briitmodeller forumu rešio je da pokrene jako interesantan topik u kojem će popisati sve preživele Spitfajere.
Za zainteresovane, spisak je OVDE.

:caooo
'Once you get locked into a serious Model Master enamel collection, the tendency is to push it as far as you can.'

relja

Na Wikipediji postoji popis sačuvanih Spitfajera

https://en.wikipedia.org/wiki/List_of_surviving_Supermarine_Spitfires

Moram malo da se hvalim, ja sam pre više godina, iznerviran zbog blago rečeno netačnih tvrdnji oko identiteta našeg primerka u Muzeju (da je to zapravo Šojićev aparat, koji Srbi namerno nisu hteli da prikažu kao avion - hrvatskog heroja !?!?!  ), izmenio članak... koji je redakcija Wikipedija prihvatila, čak mi i jednu grešku u kucanju nisu ispravili  ;)  ali su zato odmah zamenili prateću c/b fotografiju iz rata (i to pogrešnog sa kodom "G" :) , ne onog Šojićevog) sa fotografijom iz Muzeja   :)
"Nema te sportske aktivnosti niti seksualnog uzdbudjenja koje može tako da ubrza rad srca i podigne pritisak kao saznanje da je jedan deo makete u radu - nestao"

Warhawk

I lik je tamo na topiku propustio naš muzejski.
Poslao sam mu 'preteće pismo'   ::)
'Once you get locked into a serious Model Master enamel collection, the tendency is to push it as far as you can.'

relja

Ako si :)

Mada, mislim da izmišlja toplu vodu pošto spisak već postoji.
"Nema te sportske aktivnosti niti seksualnog uzdbudjenja koje može tako da ubrza rad srca i podigne pritisak kao saznanje da je jedan deo makete u radu - nestao"

doktor

Pravilno ste uradili obojica, cestitam, ne treba im dati mira kada objavljuju netacnosti i neistine.

Pisao sam i ja tokom '90-tih, kao i posle toga, jer je bilo svega i svacega u zapadnim medijima...predug je spisak.