Hobby Boss Easy Assembly 1/48 P-47D

Previous topic - Next topic

Nikola Topalov

Quote from: SerbiaModelkits on 24-08-2021, 22:02:38
Po meni tj boje koje su se meni pokazale kao najbolje, a cesto ih koristim posto radim automobile i ima dosta metal, delova Preporucujem ti Alclad i AK extrime boje. A sto se tice bas hrom ogledalo efekta sigurno marker marke Molotow, moze i da se prska pistoljem ali isto kao svaki hrom ne trpi lakiranje

Ćapio sam par AK extreme metalika sad na odmoru. :) Oni su sledeći na listi za testiranje.
Jel imaš neke savete za kako ih najbolje koristiti?

Hvala unapred.

Pozdrav,
Nikola

                 www.shelfforce.com

Nikola Topalov

Primetio sam da ako se polira zaista dobro, može da se maskira direktno preko Mr. Metal Color.

Takođe, čak i ako nije polirano do smrti ili ako je preko lak, ljuštenje pomoću maskirne trake daje vrlo zanimljiv efekat varijacije, ali je vrlo nepredvidivo, pa pomalo rizično.

Malko sam zbunjen oko cele ove stvari (naravno zbog neiskustva) jer se Tamiya crvena držala bez problema (mada je imala više slojeva laka preko), osim tamo gde je bio dekal. Tamiya OD se na nekim mestima uz ivicu blago skinula kada sam skinuo traku. Alclad Aquagloss bio je katastrofa kada sam maskirao, kao što sam spomenuo u jednom od ranijih postova.

Nije mi prvi put da koristim GX-100, ali nikada nisam preko metalajzera.

Moraću da uradim neke temeljne testove u skorije vreme. :)


Pozdrav,
Nikola

                 www.shelfforce.com

Zoran Sivcev

Evo slikano telefonom, nesto u sobi pod svetlom nesto napolju. Makete su jos nedovrsene ali se lepo vidi toniranje ovih srebrnih boja i kako su maske odradile posao a i kako lezu dekali na ne lakiranu boju. Sto se lakiranja tice odlicno se pokazao polusjajni Valejo a i 2K lak za automobile.
Ove Max Meyer BO85 i BO83 kao sto sam ranije napisao mogu i sa gunze levelingom da se razredjuju a kao podlogu koristim Mr surfacer. btw 100gr boje staje negde oko 350din.























Nikola Topalov

Quote from: Zoran Sivcev on 25-08-2021, 12:08:33
Evo slikano telefonom, nesto u sobi pod svetlom nesto napolju. Makete su jos nedovrsene ali se lepo vidi toniranje ovih srebrnih boja i kako su maske odradile posao a i kako lezu dekali na ne lakiranu boju. Sto se lakiranja tice odlicno se pokazao polusjajni Valejo a i 2K lak za automobile.
Ove Max Meyer BO85 i BO83 kao sto sam ranije napisao mogu i sa gunze levelingom da se razredjuju a kao podlogu koristim Mr surfacer. btw 100gr boje staje negde oko 350din.



Ovo deluje odlično. Moraću da ih probam.
Hvala na preporuci i fotografijama.

Pozdrav,
Nikola

                 www.shelfforce.com

Lykos

U Beogradu 100 g ove boje 650 dinara.

SerbiaModelkits

Quote from: Nikola Topalov on 25-08-2021, 10:29:11
Quote from: SerbiaModelkits on 24-08-2021, 22:02:38
Po meni tj boje koje su se meni pokazale kao najbolje, a cesto ih koristim posto radim automobile i ima dosta metal, delova Preporucujem ti Alclad i AK extrime boje. A sto se tice bas hrom ogledalo efekta sigurno marker marke Molotow, moze i da se prska pistoljem ali isto kao svaki hrom ne trpi lakiranje

Ćapio sam par AK extreme metalika sad na odmoru. :) Oni su sledeći na listi za testiranje.
Jel imaš neke savete za kako ih najbolje koristiti?

Hvala unapred.

Pozdrav,
Nikola
Za sve srebrne posebno za hrom najbolja opcija je crna boja pa sjajni lak pa tek onda hrom boja i zaista izvlaci full rezultat, ja sitne delove ili tako neke površine izlakiram tamija ili Valjeho sjajnim lakom i kada maskiram nikada nisam imao problema da se boja podigne. Ali kada se postavi dekal to hoce da se desi 100% ako nema bas dobar sloj laka ili ako su dekali krs i slabo su se zalepiti. Zato je najbolje da se dekali dobro fiksirju i osuse pa onda dobar sloj laka i on da se dobro osusi. A sto se tice 2K laka to ti je siguran posao ali do sada nisam cuo da ga neko koristi za avione jedino kada je u pitanju ovakva tehnika tj kada je avion ceo u hromu, onda ti je 2K siguran posao plus moze da se ispolira.

Zoran Sivcev

.
Quote from: SerbiaModelkits on 25-08-2021, 15:00:09
A sto se tice 2K laka to ti je siguran posao ali do sada nisam cuo da ga neko koristi za avione jedino kada je u pitanju ovakva tehnika tj kada je avion ceo u hromu, onda ti je 2K siguran posao plus moze da se ispolira.

Ja za avione i sve ostalo godinamam koristim "Body"2K sjajan lak.  Od svih maketarskih lakova koje sam probao ovaj daje ubedljivo najveci sjaj cak iz jedne ruke lakiranja. Mana je sto je malo komplikovan za rad a i prilicno smrdi.
Zadnjih godina i boje koje koristim su "Body"baza i acryl, podsecaju na Gunze Mr.color