Lockheed Martin F-117A Nighthawk Revell | No. 04545 | 1:48

Previous topic - Next topic

Veki

Postovani prijatelji!Dobio sam revelov f-117 u 1/48.Maketu sam otvorio premerio sa crtezima  pregledao fotke i trebao da pocnem da sklapam.Na zalost nemam kvalitetan foto aparat niti dobar mobilni pa vas molim da mi napisete sugestije primedbe na maketu kako bih izbegao eventualne greske.Unapred hvala i srdacan pozdrav!

Veki

Prilikom pazlivijeg pregledavanja makete primetio sam da vrh donjeg dela trupa za 2-3mmm je savijen na dole.Verovatno jace pritisnut prilikom pakovanja ili transporta.Molim za savet da li bih super lepkom sastavio vrh donjeg i gornjeg dela da bih ispeglao vrhove trupa.Hvala na odgovoru!

Veki


mutayu

Ugrej toplom vodom (ne vrucom) pa polako vrati u pocetno stanje.

boom.boom

Ali vise MLAKOM (ne cak ni toplom)!!! Ako i malo preteras plastika se lako ideformise do u nepovrat!!!! Pitaj me kako znam :headbang! Budi jako oprezan ako se upustis u to!
"Nije važno šta se radi, vazno je da se preteruje pa će negde već da izbije!"....Miksi-"GYM-Š"

Lykos

CMK i Aires prave rezinski nos i kabinu, kao i kutije stajnih trapova.

Veki

Quote from: mutayu on Today at 11:01:56
Ugrej toplom vodom (ne vrucom) pa polako vrati u pocetno stanje.
Hvala!
Quote from: boom.boom on Today at 11:16:44
Ali vise MLAKOM (ne cak ni toplom)!!! Ako i malo preteras plastika se lako ideformise do u nepovrat!!!! Pitaj me kako znam :headbang! Budi jako oprezan ako se upustis u to!
Hvala!
Quote from: Lykos on 12-07-2021, 11:33:26
CMK i Aires prave rezinski nos i kabinu, kao i kutije stajnih trapova.
Hvala ali na zalost to mi je skupa opcija.

Goran A.

To se ispravlja mehaničkim pritiskom, palcem lagana kontra na mestu pregiba a sa druge strane kažiprstom lagano savijaš u željenu stranu.

Veki

Quote from: AG02 on 12-07-2021, 17:12:40
To se ispravlja mehaničkim pritiskom, palcem lagana kontra na mestu pregiba a sa druge strane kažiprstom lagano savijaš u željenu stranu.
Hvala druze!