Su-34 1/48 Hobby Boss

Previous topic - Next topic

nenobl

Ljetni pozdrav svim maketarima! Nedavno sam zavrsio ovaj rad i isporucio, ali nemadoh vremena da ga slikam kako dolikuje tako da zalim za kvalitetnijim slikama i vise istih. Maketa... Fantasticna! Sklapanje fenomenalno, git, jedva da treba, detalji odlicni... e sad, koliko sam shvatio, kod ovog kalupa, problem je nos, tako da sam narucio odmah rezinski. I metalne oplate kod topa nisu bas tacne ali ostalo je sve za 10. Ovi avioni izlgeda prolaze dosta remonta, farbanja, prefarbavanja, mislim da vise ni oni sami ne znaju koja je standardna boja za kokpit, trup... Tako da sam nasao par fotografija RED05 maskirni, i to je otprilike to. Posto je slikano (opet istim) losijim telefonom pod dvije lampe, ova najtamnija nijansa plavo/zelene je u stvari malo mutirala... inace je maaalo zelenkasta.
Koristio sam Gunze boje, ali morao bih potraziti tacne boje i koji omjer, posto je sve bio mix.
Od dorade, ozicio sam stajni trap, dodao po koji detalj, dodao nekoliko pojaseva na sjedista koja se sad jedva vide, postolja za naoruzanje...
Klijentu koji je narucio ovu maketu, posto ima stvarno hrpu naoruzanja, predlozio sam da to bude "izlozbeni" model pa je tako i naoruzan (opet shodno referencama na netu). Da ne bude zabune oko kolicine i raznolikosti naoruzanja na samom avionu. Weathering minimalan, posto je po narudzbi...
Bilo je uzivanje raditi ovo.













flanker

Hajde smanji rezoluciju slika, ovako se ne vidi lepo.
Vidim da si deo naoružanja ofarbao kao da je izložbeno, odnosno makete.
U početku će biti teško, ali će zato kasnije biti još teže.

nenobl


zivorad


flanker

U početku će biti teško, ali će zato kasnije biti još teže.

Miha

#5
Samo za postavku svijetlog oružja kapa dole,baška avion koji izgleda-zayebalo vek. :bravo

Dragan

Nisi iskljucio radar u kabini!  :lol

Fenomenalno!  :god   :super

:cheers


Suhoj

Jako lepo je ispao, mene ceka jedan u 1/72.
Retko se ljudi uhvate u kostac za ovim avionom, valjda zbog tih specificnih nijansi boja, a bas si ih dobro pogodio.
Ako te ne mrzi da pogledas ili da se setis sta si koristio za mesanje, bas me interesuje.
Jos jednom bravo!

nenobl

@Miha  naoružanje mi je uzelo vremena, otprilike, kao i avion. I ostalo je jos...

@Dragan  ostali kjucevi u bravi :)

@Suhoj, koliko se ovako na prvu sjecam, odozdo ide H337 cini mi se, a mix za kamuflazu je bio H45, H46, Tamiya plava (moram pogledati kad dodjem kuci koja tacno), H1 za posvijetljivanje... Za najsvijetliju kamuflaznu, je osnova bila bijela pa sam dodavao H45. Ostale dvije.. Dosta sam se igrao mixanjem dok nisam dobio zeljeno. I iskreno, napravio sam vecu količinu, za svaki slučaj. I dobro je da jesam, jer mi je kasnije trebalo za neke korekcije.

mikoyan

UUUU, razvalio si ovu maketu bas. Boje po meni savrsene, farbanje izuzetno, kao i komplet naoruzanje. Majstorski nema sta!!! :pilot