Ford Mustang GT4 1/24 Tamiya (zavrsena)

Previous topic - Next topic

SerbiaModelkits

Pozdrav svima evo jednog brutalnog noviteta od Tamiye kod mene u radionici. Novitet kojim je Tamiya jos jednom pokazala ko je tata u ovom nasem hobiju.
Svaki detalj je tu,kompletan kokpit,sasija.komplet nudi dve verzije GT4 u beloj i sivoj varijanti.Moj klijent posto je ljubitelj street verzija automobila pa je zahtevao da i ovaj GT4 bude uradjen u takvoj varijanti.
Sam automobil ima dosta delova koji su od karbona,pa cu ja na nekim mestima dodavati karbon dekale da to malo priblizim originalu
Zapocinjem model sa sasijom i pojedinim delovima koji idu u karbon poput instrument table,podbranici itd















Ovde imam kompletno ofarbanu sasiju










SerbiaModelkits

Pozdrav,evo nastavka na ovom lepotanu.Bavio sam se unutrasnjim radovima na kokpitu,kao i kompletiranju podvozja tj sasije.
U ovom delu sam malo pojacao detalje unutrasnjosti u vidu zica,wosha i pojedinih karbon delova.yavrsio instrument tablu sa volanom na krajuZastitni kavez ide iz dva dela pa sam postavio donji deo dok cu gornji kada sve elemente postavim unutra.Sto se sasije tice ona je skoro kompletirana



















Ovde imam diskove postavljene za nosace i to ide na sasiju kao i izduvne grane












SerbiaModelkits

Nastavak na Fordu.Ovaj put uradjena boja,lakiranje i poliranje.Prvi put sam koristio ovaj novi 2K lak od AK i mogu reci da je odlican gotovo da nema razlike sa Zero Paints lakom.Boja je radjena po sifri .Posto radim street verziju ovog automobila dekale nisam postavljao sem oznaka Forda GT4 i logoa











Sada sledi malo tezi deo posla, postavljanja stakala kao i bezbroj eksterijernih delova sto ce biti izazov a da ne dodje do upropascavanja ove sjajne povrsine


SerbiaModelkits

Pozdrav svima.Nastavak na Fordu i finalni radovi.Posle dosta pipavog i obilnog posta,nazire se kraj ovom cudu od modela.
Postavio sam prozirne delove,tj stakla,farove,branike,podbranike i gomilu drugih delova.
Naravno tu je i kompletiranje enterijera sa sasijom i zatvaranje kokpita
Zaista dugo nisam se odusevio ovako nekim modelom kao ovim,prosto je neverovatno kako su je detaljno rasparcali,ne postoji delic koji strci ili se treba nesto prepravljati,zaista cisto savrsenstvo.
Za kraj uradio sam i vecinu delova koji su od karbon vlakana .I to bi bilo to sledeca objava je sklopljen model

Ovde imam ful sklopljen enterijer sa sasijom











Pogled na podvozje i sasiju,sa vesanjima i diskovima











Delovi od karbona,to su mahom delovi koji idu na sasiju tj ispod vozila kao i podbranik tj spojleri











Karoserija sa svim eksterijernim dodacima...














SerbiaModelkits

Pozdrav svima i evo finalnog izgleda ove zaista savrsene makete.Kao sto sam i ranije pisao Tamiya nastavlja da kida i to ovaj model dokazuje.
Naravno preporuka svakom ljubitelju dobrih maketa da ovo uvrsti u svoju kolekciju jer je ovo zaista mast hev maketa
Ovu kombinaciju boje je zahtevao klijent i zaista nije pogresio.Model bi svakako u svakoj drugoj nijansi izgledao perfektno i u nekom narednom periodu bice sigurno jos jednog u nekoj drugoj kombinaciji.Uzivajte


























viper

Svaka čast, prelijep je .  :cheers :super