XIV Novogodišnji Kup 11-12.12.2021

Previous topic - Next topic

vuk#75

Quote from: anki on 10-12-2021, 00:53:12
Odgovaram iz perspektive dugogodisnjeg posetioca - ima nesto mesta oko Muzeja i to je besplatno a ima i parking garaza koja se placa. kao i aerodromski parking.
Hvala Anki na pomoci.
Oko samog muzeja postoji odredjeni broj besplatnih parking mesta, vodite racuna o tome da se ne parkirate na zelenu povrsinu posto se desavalo da komunalna milicija napise kazne.
Nekih 300 metara od muzeja se nalazi velika garaza kod samog aerodroma i ona se naplacuje oko 100 dinara po zapocetom satu.

anki

A jel zna neko kako ide pristup za invalidska kolica? Ja sam zaboravio da li ima neki lift ili rampa da znam da li mogu da dovedem drugara.

mutayu

Posto su radovi na aerodromu u toku rezim saobracaja i parkiranja je izmenjen a mesta u garazi ima veoma malo.
Slika sa objasnjenjima:
https://beg.aero/sites/belgrade/files/vinci/news/parking_plan_car_flow_srb_lat.jpg

vlajko&marko

Quote from: anki on 10-12-2021, 15:21:10
A jel zna neko kako ide pristup za invalidska kolica? Ja sam zaboravio da li ima neki lift ili rampa da znam da li mogu da dovedem drugara.
На жалост музеј нема никакву прилазнну рампу нити лифт да би особе у инвалидским колицима могле да посте музеј

Dejan68

Quote from: anki on 10-12-2021, 15:21:10
A jel zna neko kako ide pristup za invalidska kolica? Ja sam zaboravio da li ima neki lift ili rampa da znam da li mogu da dovedem drugara.
Anki nije problem da neko od organizatora (Mk Oluj) pomogne oko druga da bezbedno dodje do postavke. Samo nadji nekog od clanova Mk Oluj i problem ce biti resen. Pozdrav i vidimo se sutra.

MARINKO

Nađi bilo koga ispred muzeja da pomogne!

Janjic

Quote from: Dejan68 on 10-12-2021, 21:32:11Anki nije problem da neko od organizatora (Mk Oluj) pomogne oko druga da bezbedno dodje do postavke. Samo nadji nekog od clanova Mk Oluj i problem ce biti resen. Pozdrav i vidimo se sutra.

may the force be with you my dear friend :)
凸(¬‿¬)凸

Slobo

Pošto vidim da se niko još ne oglašava.. da dam koju fotku sa takmičenja  ;) I pozdrav za MK Oluj, uvek lepo doći, čak nas ni sneg drugog dana nije omeo  :zvizduc ;D ;D

Slike su sa telefona, negde sa zumom, al tako je kako je, bolje nego da se naginjem nad makete  :o D:) ;)


vuk#75

Stani Slobo jos vracamo stolove, pomeramo avione na njihovo mesto. Spremamo fotke i kacimo sutra. Nadamo se da ste uzivali sa nama.

Slobo

Quote from: vuk#75 on 12-12-2021, 23:34:15
Stani Slobo jos vracamo stolove, pomeramo avione na njihovo mesto. Spremamo fotke i kacimo sutra. Nadamo se da ste uzivali sa nama.

Bilo je dosta kamermana, ne moraju domaćini žuriti sa slikama :cheers :cheers

medico

Mislim da je sada pravo vreme da se postavi .....najčešće postavljano pitanje nakon takmičenja a to je:  " Kada će biti objavljeni plasmani takmičara po kategorijama ! "  8)

JAFO

Za nekog ko je kao ja  prvi put bio na ovom vašem  takmičenju , meni je ovo izgledalo sasvim pristojno .

Možda nije bilo previše maketa ni previše trgovine i ponuda na burzi ,  ali bilo je lepih i zanimljivih izvedbi , lokacija odlična da bolje ne može , ko voli avione i ko se snađe za parking.

Iz razgovora sa posetiocima  čujem priče da su prethodne godine bile mnogo posećenije i uspešnije , ali ja bih to pripisao COVIDU i ograničenjima za putovanja.

E sad, to su moji utisci , možda subjektivni , naučen na neki drugačiji nivo i organizaciju maketarstva i akcija,  posle desetogodišnjeg izbivanja iz Srbije i života u Češkoj , gde sam imao prilike da posetim i učestvujem na raznim maketarskim izložbama i takmičenjima.

Ok, tamo je to sasvim drugačije, bukvalno svaki vikend u godini je bukiran za neku izložbu i takmičenje, po kalendaru za ovu 2021, održano ih je 48 u Češkoj i Slovačkoj.

Objektivno, više od polovine tih takmičenja je sigurno slabije  po poseti i broju maketa od ovog Novogodišnjeg kupa , mada, kvalitet radova je tamo vrhunski.

Sigurno da to ima veze sa velikim brojem  lokalnih proizvođača maketa i aftermarket delova i dekala .
Nadam se da ću na sledeći, 15. NG Kup i ja doneti neku od mojih maketa.

Jaromir

iguanac

Quote from: medico on 13-12-2021, 16:56:37
Mislim da je sada pravo vreme da se postavi .....najčešće postavljano pitanje nakon takmičenja a to je:  " Kada će biti objavljeni plasmani takmičara po kategorijama ! "  8)
Ček: imali smo pitanje o sudijama, onda Karaja i sad liste... Ne mogu da se setim ima li još koje default pitanje?
Autobus iz Ko to tamo peva?
One day you'll realize there's more to life than culture... There's dirt, and smoke, and good honest sweat!

"Dogod budete čuli na Ljubinom Grobu pucanje naših pušaka, Nijemci neće proći. A kad toga ne bude, znajte da na njemu nema više živih proletera."

https://n-ever-finished-models.blogspot.com/

milan78

@JAFO naravno da je zbog kovida bilo ovakvo takmicenje.Posecenost stranih kolega je ne prepolovljena nego petostruko manja.Sa druge strane nije bilo nekih standardnih ucesnika koji su uvek u svim kategorijama u prvih 5.Prosle godine nije ni bilo kupa jer su okupljanja bila zabranjena.Berza...falio je nas jedan shop,kao i mnogi privatnici ukljucujuci strane kao sto je Karaya,Likso i da ne nabrajam.Ja sam ocekivao i goru posecenost upravo zbog epidemije ali to je sto je.Posetioca je bilo pristojno.Parking isto vecita tema,ali sta da se radi to je taj kapacitet muzeja.
Instagram-Peacockscaleworx

drug stari

U ime M. K. "dr. Vladimir Aleksić", kao i svoje lično, zahvaljujem se domaćinima na gostoprimstvu.