Italeri Lockheed martin P-38 j Lightning 1/72

Previous topic - Next topic

milan78

Pozdrav svima,malo se ulenjih pa iskoristih vrucine da uradim nesto od maketa.Naime dugo sam ganjao propisan p-38 i na kraju nabavih ovaj Italeri koji nije nista drugo nego Academy sa boljim dekalima.Sama maketa se sastavlja uobicajeno,vrlo malo gitovanja i uklapanja,urezivanja itd.Nosni spoj dve polutke je malo zeznut ali nista vise.Farbano Ak interactive za sivu a olive drab je malo vallejo malo gunze.Tonirano sa Ammo shejderima koji su fenomenalni,kao neki tus u boji transparentan i vrlo je oprastajuc,ako niste zadovoljni skinete sa vlaznim stapicem.Weathering ak olovke silver,rust,chipping color,kao i dot filtering sa Ammo oil/streaking brushers.Lak vallejo.Dekali su vrhunski nikakav silvering itd ne ostavljaju,a vrlo su precizno odstampani,a i detaljno.Slike..




















Instagram-Peacockscaleworx

Tomcat

Bravo, bas je dobar... Moj stoji vec godinama u kutiji
Once upon a time, when men were men, and you could tell a Tomcat guy by the size of his forearms; before LANTIRN, big motors and bombs...

Sandman

Odlično je ispao, sviđa mi se chipping oko kabine.

flanker

Sve je lepo i pedantno. Kako si uradio antenske žice?
U početku će biti teško, ali će zato kasnije biti još teže.

milan78

#4
Hvala ljudi puno.@flanker Antene sam na zalost radio od razvucenog rama,nije idealno ispalo ali to je sto je.Mislim na debljinu.Kupio sam 0.1mm rigging ali je pretanak to je za brodice 1/300,to je bilo u prodaji tad.
Instagram-Peacockscaleworx

Jovac

Mnogo je dobar. :cheers :cheers :cheers

Janjic

凸(¬‿¬)凸

djos & filip

Akademac je lepa maketa, a vala si je majstorski odradio.
Vrlo lep rad
Pozdrav

Ovo je samo hobi, ovo je samo hobi, ovo je samo......


relja

Odličan, sviđa mi se kako si odradio efekat tragova izduvnih gasova, na P-38 baš treba naći pravu meru za to....
"Nema te sportske aktivnosti niti seksualnog uzdbudjenja koje može tako da ubrza rad srca i podigne pritisak kao saznanje da je jedan deo makete u radu - nestao"


mutayu

Bas lepa maketa, odlicno si ga uradio.
Gledam na Italerijevom sajtu stvarno pise Lockheed Martin, zbog copyrighta. Trebalo bi to izmeniti u naslovu, u svoje vreme bio je samo Lockheed.