Ford Shelby GT 500 Mustang Cobra - Eleanor ( resin transkit) 1/24 USCP(zavrsen)

Previous topic - Next topic

SerbiaModelkits

Posle metalnog Ferrarija,evo jos jednog ozbiljnijeg projekta u mojoj radionici.Stim sto je ovaj put u pitanju rezin kao materijal.
Hooliwoodska legenda popularna Eleonora je tu.Ovo je cista egzotika automobilizma.Automobil specijalno dizajniran za kultni film Gone in 60 sec.sa Nikolasom Kejdzom.Postoje dve verzije Eleonore prva je uradjena za prvi originalni Gone in 60 sec film daleke 74 godine, dok je za ovaj remejk uradjen daleko popularniji Eleanor sa oznakom GT 500 Shelby Cobra.
Ovde imamo rezinski transkit koji u kombinaciji sa donor maketom dobija svoj ful izgled GT 500.Ovaj transkit radi sada vec popularna grupa USCP -Ukraian Scale Production i momci zaista odradjuju posao perfektno i imaju dosta zanimljivih sto ful kitova,sto ovako trans itd itd.
U ovom slucaju ja cu po preporuci USCPa uzeti za donora Forda GT350 od Revella.
Posto transkit sadrzi gotovo sve delove,sem motora,podvozja i dela enterijera to uzimam od donora
U ovom postu cu vam pokazati sadrzaj kutije transkita Elenora gde mozete videti ciste kalupove,perfektan dizajn,kao i brutalno odradjene ecovane dodatke,jedina zamerka su dekali koji su promaseni totalno,ali su to ispravili pa su uradili mnogo bolje
























Uskoro fotografije zapocete gradnje...

SerbiaModelkits

Evo i zapocetih radova na ovoj egzotici.Krenuo sam prvo sa enterijerom.Od donora se uzima cela unutrasnja kutija sa sedistima,stim sto se tapaciri na vozacevoj i suvozacevoj strani uklanjaju i postavljaju se novi rezinski.Kao i komplet instrument tabla sa volanom i dodatnim brzinomerom.Ima dosta ecovanih dodataka i to izgleda sjajno kada se sve uklopi u celinu.
Dakle posle spajanja rezinskih tapacira odradio sam sare na istim uz pomoc hrom boje i odradio flokiranje poda.Uradio sam takodje celu instrument tablu sa svim detaljima,ovde sam prvi put koristio tehniku bojenja da dobijem volan u boji drveta i mislim da sam uspeo...
Evo zavrsene instrument table sa svim dodacima





Ovde imamo flokiran enterijer sa novim tapacirima









Jos dosta posla ostaje za enterijer u vidu sedista,pojaseva,menjaca,pedala itd


SerbiaModelkits

Tu je i nastavak na Eleonoru.Ovog puta sam kompletirao enterijer.
Uradio sam ostatak tj sedista, zadnju klupu,uradio pojaseve sa kukicama i sve to na kraju sjedinio















Sledi sklapanje motora kao i radovi na karoseriji...

SerbiaModelkits

Radovi na Eleanoru se nastavljaju.Ovaj put uradio sam farbanje karoserije i sklapanje motora
Boju karoserije je izabrao klijent i ovo je neka metalik zelena od Mazde,boja takodje radjena po sifri
Sledece sto radim su one strafte tj linije preko cele karoserije,ali umesto dekala ja cu ih uraditi uz pomoc trake da bi to izgledalo sto bolje i realnije







Ovde imam proces maskiranja uz pomoc traka i uradjene linije





Sledeci na redu je dosao motor koji je takodje uzet od donora,klasicno sklapanje ali sa ovim ecovanim dodacima motor dobija sasvim novi izgled i to je cista perfekcija i sjajan odradjen posao ove firme,naravno uz moj mali doprinos :D














SerbiaModelkits

Evo rezultata radova na karoseriji

















Sledi lakiranje i eksterijerni radovi...

SerbiaModelkits

Pozdrav svima,evo mene u zavrsnici radova na Eleonoru
Posle uradjenog lakiranja i poliranja,krenuo sam da radim kedere tj lajsne oko prozora,koje sam oblozio u hrom,za taj efekat koristio sam alu foliju i marker marke Molotow koji sa odusevljenjem preporucujem svima.Znaci definitivno bolji hrom efekat od ovog markera necete naci,mozete kupiti i samo punjenje za marker i sipati ga u pistolj i spricati,naravno da bi hrom efekat ostao ne sme se nikako lakirati
Posle uradjenih kedera,krenuo sam u finalno sklapanje karoserije i sasije,postavio stakla i sve dodatne eksterijerne dodatke u vidu poklopca za rezervoar,brava,svetla,retrovizora,postavio sam i oznake u vidu ecovanih dodataka,ali cu preko njih postaviti dekale i izvuci bas realistican izgled i sve to pokriti UV lepkom da bi dobio onaj sjaj i glazuru kao stiker
Dalje sam se pozabavio tockovima tj felnama koje dolaze bez drzaca i bukvalno se samo zalepe ali to bas i ne bi bilo cvrsto i sigurno,pa sam odlucio da postavim diskove iz viskova da bi felne lepse legle i imale neki oslonac.
U toku dana cu postaviti slike zavrsenog modela














SerbiaModelkits

I evo finalnog rezultata ove zaista perfektne rezinske makete.Imali ste priliku da sve ispratite tako da se ne ponavljam...
Rezultat je sjajan,ja verovatno nikada ne bi uradio Eleonora u ovoj boji ali boze moj ukusi su razliciti,sve u svemu odlicno je ispao.hvala na paznji









































Fredi


flanker

U početku će biti teško, ali će zato kasnije biti još teže.

Lee Adama

svaka cast I HVALA! Nesznam koliko dugo vec trazim Eleanor! To mi je sad prvo na spisku...

SerbiaModelkits

Quote from: Lee Adama on 29-01-2023, 00:40:10
svaka cast I HVALA! Nesznam koliko dugo vec trazim Eleanor! To mi je sad prvo na spisku...

Cisto sumnjam da ga sada mozes naci,ovaj Resin su radili momci iz USCP iz Ukraine,uglavnom su radili limited ed. moza ima negde po netu da se nagazi,mada sam ja odradio kopiju u resinu ,ako te zanima kontaktiraj me pa da vidimo sta mozemo