Sve moje makete-Revell 1/48 Me109G-10

Previous topic - Next topic

Otto Skorzeny

Prva moja maketa u oblasti aviona. Kupljena je u Metrou, jos dok su drzali Revell makete. Farbana je Molak-ovim bojama (RLM 82 i RLM 83) koje sam nabavio u Shangri-La i  MMII 2087 (RLM 78). Greska koju sam napravio kod farbanja ove makete jeste sto sam gornje boje razblazivo sa nitro razredjivacem (nisam znao da treba uljani) i stvorila se granulacija ali maketa nije u opste ostecena. Druga greska, sto sam farbao donju povrsinu u RLM 78 (mediteranska varijanta) a ne u RLM 76 (nisam uspeo da je nadjem). Treca greska je sto sam konopi lepio sa obicnim revel lepkom sa iglicom (nisam znao da ce da se napravi efekat zamagljenja).
Evo slika.













airbamby

Pa nije lose za prvu maketu aviona,predpostavljam da radis vozila ili nesto slicno.
Ja cesto koristim revell contacta sa iglicom za lepljenje prozirnih delova,stos je da pazis na kolicinu lepka koji postavljas a za kabinu je dovoljno na 2-3 mesta staviti jako malo lepka i to je to,ona ne trpi nikakvo opterecenje nekih drugih delova tako da nije potrebno da bude zacementirana.
Svakako je bolja preporuka neki clearfix ili neki pandan njemu...

Samo napred...
http://www.oluj.org/ - Maketarski klub Oluj