Cessna 172 Red Square landing, Italeri(Eschi) 1/48

Previous topic - Next topic

Pegi

Stara i verovatno dobro znana maketa vecini maketara sa ovog foruma.Nije losa , lepo se sastavlja i lepo izgleda kada se uradi. Ima gresaka i mana ali u  polemiku o tome se ne bih upustao. Dekali su odlicni. Mala Cessna koja je rastimovala veliki sovjetski savez! Na ulasku u Berlinski muzej tehnike nalazi se ovaj avion .




YU-DFY

Odlicno!
Vec duze vremena razmisljam da nabavim ovu maketu da bih uradio Princovu YU-BRI ili zrenjaninsku YU-DOY.

Dar Mar

Ako se dobro sećam - zbog ove Cesne su silni generali posmenjivani, a momak (pilot) je završio u "apsu" neko vreme... Stvarno je bila bruka da neprimećen preleti toliko prostranstvo i sleti u Moskvi.

Ne znam šta je bilo kasnije s pilotom...
"Ja sam pošteno radio, izlagao sam se opasnosti da me uhvate i oteraju na robiju!"


Dar Mar

Quote from: Pegi on 27-08-2021, 13:32:52
Ovde ima interesantan tekst povodom 33 godine od tog dogadjaja.

https://nova.rs/svet/slucaj-matijas-rust-sletanje-koje-je-uzdrmalo-sssr/

Eto odgovora na moje pitanje  :)
Tog maja Rust je zeznuo kompletno sovjetsko vojno i državno rukovodstvo, a ja pokušavao da izađem na kraj sa nekim kapetanima i vodnicima u nekim tamo Križevcima, sada već drugoj državi... Sećam se da su se zbog toga i u mojoj kasarni uzmuvali, valjda su shvatili da takva bruka može i njih da zadesi (koliko su bili profesionalni)  :think
"Ja sam pošteno radio, izlagao sam se opasnosti da me uhvate i oteraju na robiju!"