Četir' konja RESINA - J-20 Kraguj / J-21 Jastreb / J-22 Orao / N-62 Super Galeb

Previous topic - Next topic

YASIG

Tko nije vodio djecu na zagrebački velesajam,

Ili ne daj Bože radio četiri resin makete odjednom,

Taj ne zna što je patnja!



J-20 Kraguj   1/72 L&M
J-21 Jastreb   1/72 LiftHere/Aircast
J-22 Orao  1/72 AEROPOXY
N-62 Super Galeb  1/72 AEROPOXY




mutayu


YASIG

Quote from: mutayu on 27-08-2021, 21:00:22
Sto je najgore, nema smisla ni da psujes proizvodjaca(e)!  ;D

S jedne strane, nije kolegijalno.

S druge strane, autošovinizam.

Mukica.

Nego turpiju, šmirglu, superlepak i Mr Surfacer, pa u napad.

Izborio sam se i sa gorim resinima.

anki

Sta ti bi? Sto mora sve paralelno? Da nije opet za neki muzej? Jel ce svi biti SFRJ ili ces da saras?

YASIG

Quote from: anki on 31-08-2021, 08:21:56
Sta ti bi? Sto mora sve paralelno? Da nije opet za neki muzej? Jel ce svi biti SFRJ ili ces da saras?


Sta ti bi?

Pos'o se ne bira, već se radi.

Sto mora sve paralelno?

Jer idu iste farbe na sva četiri, tako mi lakše.

Da nije opet za neki muzej?

Nije muzej ali jeste privatna kolekcija u SLO.

Jel ce svi biti SFRJ ili ces da saras?

Kako bi @dragan_mig31 rekao:
SFRJ, jer je tako naručilac zahtevao.
Kraguj mora biti 30157 , jer ga je leteo u Tuzli ( naručilac , a ne Dragan_Mig31).
Jastreb iz Zadra a ostali po nahođenju.

More to follow.

YASIG

Nedeljak dana rada i stiglo se do pripreme podloge za farbanje...



Ostalo bi trebalo da ide i lakše i brže.


anki

Kako ti ovo stancujes!!!! Mislim radis li ista drugo? Spavas li? Te 4 sklopljene i izgitovane, polirane pa spremne za farbu i sve za nedelju dana????? Kapa dole, stvarno si majstor. Imam dosta iskustva za rezincima i bas zato ti se divim. Ja tesko da bih 1 sklopio za to vreme. Svaka cast!

YASIG

Kad budeš sastavio 100+ resina  , i ti ćeš to raditi za nedeljak dana.
Stvar rutine, dobrog super lepka i redovnog vežbanja.

Nije bilo nekih problema, osim sa Kragujem, (što je već elaborirano na ovom forumu, da se ne ponavljamo) ali i to se reši turpijom, šmirglom, super lepkom i MrSurfacerom.

I nisu samo 4 makete, uz te resine radim paralelno i ove dve, čisto da ne dangubim dok se resinci suše.

MIG-23 ML 1/48 ESCI/ITALERI



i

FIAT G-50 1/48 SECTER


YASIG

Posle male pauze, ofarbani, pomoću maski urađeni beli eskadrilski brojevi, pa gloss lakirano , kao priprema za sutrašnje nanošenje dekala.



Nisam baš srećan sa bojama, koristio sam preporučene Humbrol boje po BS standardu za JRV, 163/164/230 i za moj ukus to je malo tamno i nedovoljno kontrastno.

Sada se sve sjaji jer je urađena podloga za dekale, možda kasnije sa polumat lakom i malo belog filtera dobijem bolji i realniji efekat.

I dva prateća rada, spremna za dekale, na Fijatu serijal uz pomoć maski a dekali sa generičkog lista za ostatak označavanja.



To be continued...


milan78

E pa u 163 i 164 ide i malo bele.106 i 116 su bolji izbor.Nema veze lepo deluje.
Instagram-Peacockscaleworx

anki

Bas to htedoh reci. 162 i 164 su kao Humbrolovi autentik za RAF ali verovatno moderni. 106 i 116 su mnogo bolja kombinacija. za RAF WWII a i za nase kamuflazne boje. Sto se donjaka tice mislim da je tek tu Hu 230 pretamna . Pa to je PRU blue Britanska? Ja ti predlazem AMT-7 rusku plavu iz WWII. Radio sam i sa Hatakom i sa Akanom (on malo da se posvetli zbog razmere). Po meni savrseno za nasu plavu.
Covece , to vise nije 4 nego 6 maketa!

YASIG

Mesec dana, 27.8.27.9.

Četiri plus dva komada.

GOTOVO















Nije bilo ni brzo, ni lako, ali je napokon gotovo.

Mig 23 i Fiat G-50 u posebnom topiku u Završene makete.