Hobby Boss Easy Assembly 1/48 P-47D - What If

Previous topic - Next topic

Nikola Topalov

Pa gospodo,

Moja avantura sa NMF-om koja mi je donela mnogo radosti i mnogo suza (i povremenih naleta besa, frustracije i očaja) se završila. Maketa je konačno je gotova! :)

Ovo je moja prva završena NMF maketa na kojoj sam eksperimentisao i naučio MNOGO, uglavnom o tome šta ne treba raditi! :) Nadam se da će sledeći put biti bolje pošto bi sada trebalo da znam šta radim... Donekle. :)

Ovu avanturu nazivam ''Zen i umetnost farbanja NMF-a'', jer mi je bilo potrebno mnogo strpljenja, unutrašnjeg mira i tolerancije za sve zaj... koje sam napravio. :)

Na kraju je ispala OK, iako je trebalo da se bolje pobrinem za detalje (cak nisam ni obojio navigaciona svetla), ali samo sam hteo da je završim u ovom životu i pređem na sledeću. Vallejo saten je definitivno ubio sjaj više nego što sam nameravao, ali sada znam bolje o redosledu farbanja i kako potencijalno izbeći lakiranje preko metalajzera... Bar se nadam.


Za one koji su zainteresovani, sva moja agonija i ekstaza mogu se videti na linku ispod:

https://www.maketarskikutak.com/index.php/topic,26493.0.html


Fotke nisu baš najsjajnije. Moraću da poradim i na tome. :)


Svaki komentar i kritika su više nego dobrodošli.


Pozdrav,
Nikola













                 www.shelfforce.com

Warhawk

Taj grb kao da je i na pravom tu bio, super si mu mesto našao na crvenoj podlozi.  :super
'Once you get locked into a serious Model Master enamel collection, the tendency is to push it as far as you can.'

Nikola Topalov

Quote from: warhawk on 09-09-2021, 13:42:06
Taj grb kao da je i na pravom tu bio, super si mu mesto našao na crvenoj podlozi.  :super

Bilo mi je nekako ocigledno da ga tu metnem. Nekako se samo namestilo. :)

                 www.shelfforce.com

djos & filip

Interesantna egzibicija, vrlo uspesna na kraju.
Pozdrav

Ovo je samo hobi, ovo je samo hobi, ovo je samo......

Nikola Topalov

Quote from: djos & filip on 13-09-2021, 20:14:57
Interesantna egzibicija, vrlo uspesna na kraju.
Pozdrav

Hvala :) Drago mi je da ti se dopada. Postavicu uskoro bolje fotke pa ce nadam se malo bolje da se vidi sve.

Pozdrav,
Nikola

                 www.shelfforce.com

Nikola Topalov

Pozdrav društvo,

Ažurirane fotografije su gore na početku.


Pozdrav,
Nikola

                 www.shelfforce.com

Nikola Topalov

Hm, naleteh na ovo dok sam bacao kutiju - Da li je zapravo ovo pravi Hobby Boss?  ???  ;D


                 www.shelfforce.com

voja

Dobro je, mogao si i na ovo da naletiš.



.

.

medico


početkom 2000-tih kada je počela navala exSSSR maketa kod nas cesto se na unutrašnjim stranama kutija nalazila neka škart štampa ... :lol