Italeri 1/48 Hurricane Mk. 1, Malta 1941

Previous topic - Next topic

Nikola Topalov

Pozdrav drugari,

Pošto sam došao do tačke farbanja na 1/32 P51, pomislio sam da bi sada bilo dobro da otvorim novu kutiju.   :D

Ovaj put je to Italerijev Hurricane Mk.1 sa Malte jer mi je ova šema veoma privlačna za oko (to, plus što sam ovaj put hteo da radim nešto što zahteva minimalno maskiranje)  :)

Radiću ga ''OOB'' jer ima i mali eceraj koji dolazi uz njega i verovatno će biti sa vidnim motorom pa ću jedino možda raditi neko ožičavanje. Videću.

Za sada ništa posebno, samo ovaj mali uvod.

Hvala na interesovanju.  :)


Pozdrav,
Nikola









                 www.shelfforce.com

DejanDEX

#1
Interesantna maketa,  steta sto sam je ja zamenio za Arado takodje Italeri i kupio Airfix, nisam se usrecio. Pratim... D:)
Airfix BMW R69

Nikola Topalov

Quote from: DejanDEX on 10-10-2021, 10:58:41
Interesantna maketa,  steta sto sam je zamenio je za Arado takodje Italeri i kupio Airfix, nisam se usrecio. Pratim... D:)

Nisam do sada radio nista od Italerija. Videcemo kakva je. Recenzije su dobre, ali nikad se ne zna. :)

Poz!


                 www.shelfforce.com

Nikola Topalov

Pozdrav drugari,

Konačno sam počeo da je radim. :)

Ovo je moja prva Italeri maketa i na moje iznenađenje plastika je veoma mekana. U redu za čišćenje, šmirglanje i struganje, ali je nekako jako tanka i baš savitljiva.

Kvalitet izlivaka i uklapanja takođe ne izgledaju tako sjajni.

Počeo sam sa delovima krila i prostorom za točkove, i po mom mišljenju ovo je veoma čudan način da se delovi rasčlane. Neće biti baš lako da se sve dotera kako treba:






Pozdrav,
Nikola


                 www.shelfforce.com

Nikola Topalov

Takođe, motor je inicijalno sklopljen. Kvalitet izlivaka je daleko od sjajnog.








                 www.shelfforce.com

Nikola Topalov

Pozdrav drugari,

Veoma sporo napredujem i sada mislim da sam odabrao pogrešnu maketu koja će mi oduzeti dosta vremena koje trenutno definitivno nemam.  :headbang

Testirao sam uklapanje krila i evo šta dobijem ako pratim lokatore:







                 www.shelfforce.com

Nikola Topalov

Pa drugari,

Resio sam da za sada stavim ovo cudo na led i predjem na novi projekat. Jednostavno trenutno nemam dovoljno slobodnog vremena za sav nepotreban posao. Sada mi je potrebna relativno solidna i za rad jednostavna maketa, ali mislim da ću se u jednom momentu vratiti i zavrsiti je. :)

Pozdrav,
Nikola


                 www.shelfforce.com