Zvezda 1/72 ISU-152

Previous topic - Next topic

Sandman

Već viđena maketa na forumu, a ovo je moj eksperiment sa zimskom kamuflažom.

Guljenje bele boje sam radio sa Ammo Scratches Chipping Fluidom - suštinski isto što i hairspray tehnika, ali nešto finija hemija za kontrolu u radu od laka za kosu.
Wash je rađen slikarskim uljanim bojama, prljanje MIG pigmentima i Gunmetal olovkom.

Cev topa je metalna RB model, a far sam pravio od Kristal Kleara...

















































Pozz,
S.

mutayu

Zveroboy.
Strashno je sto je ovo 1/72!
:god

Jovac

Mnogo realno izgleda . Sve mu je odrađeno sa merom.  :cheers :cheers :cheers

flanker

Odličan, kao 35ica po detaljima.
U početku će biti teško, ali će zato kasnije biti još teže.

Sandman


boom.boom

Podigao si bukvalno za dve razmere vise! :mjetal :bravo :super
"Nije važno šta se radi, vazno je da se preteruje pa će negde već da izbije!"....Miksi-"GYM-Š"

spatz

Jedno pitanje kakava ti je bila površina bila na koju si nanosio chiping fluid mat ili gloss?I bela koja je bila enamel ili akril odnosno uljana ili vodena baza?

Sandman

Išao sam preko gloss podloge (Gunze GX100 preko zelene i dekala) sa Scratching Fluidom, mada po Ammo Mig tutorialu je bolje da se ide na matt podlogu - stvara se hrapavija površina pa je lakše skidati "vrhove" bele boje četkicom.

Bela je akrilna - boja koja ide preko Scratching Fluida mora biti akrilna jer četkicom namočenom u toplu vodu skidaš Scratching Fluid, a samim tim i komade boje preko njega.
Ne sećam se sada da li sam ovde koristio Gunze, Tamiya ili Vallejo belu - ima razlike kod sve tri u obliku i veličini chippinga jer drugačije reaguju na skidanje četkicom, ali svakako treba prvo eksperimentisati na nekoj staroj maketi.

Takođe belu sam prskao "panel po panel" jer se jako brzo suši i posle ju je skoro nemoguće skinuti četkicom.