"VICTOR Air Tools" AB16-R-6HK Quick Change Jar air brush

Previous topic - Next topic

DraganChe

Postovane kolege maketari,

Predstavljam vam ovaj put nesto revolucionarno u nasem hobiju,vazdusni pistolj za farbanje,koji ne mora da se pere nakon koriscenja.Odlicna stvar zar ne,e pa i to postoji.

                 
             
             

Kompanija "VICTOR Air Tools" iz Tajvana pravi ovaj pistolj za farbanje pod oznakom modela AB16-R-6HK,te imam cast da vam predstavim ovaj proizvod,koji ce mnoge od nas verujem oduseviti.Ja sam probao kako radi, i odlican je za nas hobi.

Da predjemo na to od cega se sastoji ovaj set (komplet) za farbanje.

Kao prvo tu je sam pistolj za farbanje,koji ima metalno kuciste i u osnovi sve metalne delove od istog materijala,veoma fine zavrsne obrade.Vrlo je ergonomican,lagan i zgodan za upotrebu. Veoma lako se rukuje sa pistoljem i povezuje se na standardno crevo za dotok vazduha. rezervoari za boju su plasticni od veoma kvalitetne plastike. Princip rada je takav da kroz pistolj ne prolazi boja,nego samo komprimovani vazduh,koji se ispred mlaznice mesa sa bojom koja izlazi iz rezervoara pod efektom podpritiska, te nema prljanja same mlaznice i pistolja.
Evo i fotografija:



Kratak video o principu rada i rukovanja ovim alatom mozete pogledati na ovom linku:

            https://www.youtube.com/watch?v=51kZvqK6AgE&t=1s&ab_channel=VictorAirToolsCo.%2CLtd.

U osnovnom kompletu se nalaze pistolj za farbanje,set za ciscenje rezervoara boje,i tri rezervoara(bocice) razicitih velicina dizne. Dizne se krecu od velicina 0,3mm, 0,5mm i 0,7mm. Te mozete birati u zavisnosti od toga kakav finalni efekat zelite na povrsini koju farbate ili lakirate. Iz licnog iskustva vece dizne tipa 0,5 i 0,7 mm se koriste za lakiranje,a 0.3mm dizna za farbanje,mada kako se ko izvezba,tako moze i da koristi alat.



Od dodatne opreme tu su:
-Dodatni rezervoari za boju,vec navedenih velicina



-Postolje sa prorezima za postavku rezervoara za brzu promenu boja



-Stega za postolje



-Nosac pistolja za farbanje sa alatom za pricvrscivanje:



Prikaz tehnickog sklopa:



Zakljucak za ovaj alat je to da ako vam treba brza promena boja u toku vaseg projekta,ovo je vrhunski alat,pogotovu sto proizvodjac garantuje da boja u rezervoaru moze da stoji i do dve nedelje a da ne promeni gustinu,odnosno da bude spremna za upotrebu bez stagnirajucih zavrsnih efekata.I sto je najbitnije...ne perete vas pistolj za farbanje...ikad...samo bocice(rezervoare) i to kad hocete da promenite boju,sto je izuzetno lako.
Preporucujem ovaj alat,kako pocetnicima tako i profesionalcima.

I naravno slika kompletnog seta sa dodacima,naravno sve je upakovano u fabricko pakovanje:



Srecno maketarenje!

Veki

Postovani prijatelju!Hvala na prikazu.Pitanje-gde se moze naruciti?I da li je komatibilan sa Iwata kompresprom?

flanker

Slično kao basic brush npr. Revella ili Badgera. Pitanje je samo koliko tanke linije može da izvlači ili je napravljen za autolakirere??
U početku će biti teško, ali će zato kasnije biti još teže.

medico

Deluje da su mu performanse za našu, maketarsku upotrebu prilično ograničene (da nekažem razočaravajuće).
U najboljem slučaju može biti pogodan za lakiranje. Dizne u bočicama ipak moraju da se čiste a to spoljašnje mešanje teško da može da daa neku finiju liniju.

DejanDEX

Super je to ALI, npr. sa Revell-ovim basic setom od 65e (mali mini kompresor) plus aurbrush (single) covek moze vise da izvuche nego "vectorom". Interesantno izgleda ali ne znam ko radi ovom brzinom, jedino street art i sl. Makete, tesko.
Airfix BMW R69