Sherman M4A3 (76) W, 1/35 Zvezda

Previous topic - Next topic

Pegi

Ovo je ustvari jedna vrhunska maketa sa malo slozenijim i mozda nepotrebnim rasklopom , ali ako se sve to zanemari zbog skoro pa savrsenog uklapnja i sastavljanja, dobije se jedan odlican  model cuvenog americkog tenka , verzija sa kraja rata. Cev je mogla biti iz jednog dela i to je mozda moja jedina zamerka. Ostavljen je cak i prostor za motor sa poklopcima koji se mogu ostaviti i u otvorenom polozaju.Gusenice nisu link po link vec iz nekoliko delova. Ovako to nekako izgleda u radu.


















Pegi

Kao sto sam i rekao na pocetku , maketa je odlicna za rad i odlicnog kvaliteta. Moglo bi i da se kaze da je gotovo ali pogubio sam neke sitnice a i jos nesto hocu da dodam pa ce potrajati jos koji dan, a mozda i nece. Zavisi od raspolozenja.





Baš lepo!
Možda bi sovjetska verzija bila interesantnija?
Dodaj koju figuru, podlogu i matiraj platno jer se suviše sjaji i imačeš vrhunski rad.

Pegi

Hvala . Nisam siguran da li su sovjeti imali ovu varijantu ali svejedno, vise mi nekako uz Shermana ide ova bela zvezda. Nisam planirao figure , podlogu mozda. Platno i kutije sa municijom su montazno-demontazna  resinska varijanta dok se ne resim sta i kako. U svakom slucaju ideja i nije losa.