BMW 635 CSI 1/24 Fujimi Ajkula(zavrsena)

Previous topic - Next topic

SerbiaModelkits

Pozdrav svima.Posle duze pauze i dosta privatnih problema i desavanja koja cu objasniti nekom drugom prilikom,evo par modela na kojima sam u medjuvremenu radio.
Krecem sa modelom BMW a 635  koji zelim posebno da vam predstavim u detaljnoj gradnji jer sam model je nesvakidasnji.Sama pomisao na Fujimi je ono sto u pocetku odvraca paznju,tako je bilo u mom slucaju,ali kada sam otvorio kutiju imao sam sta da vidim.Bezbroj mreza prepune delova i delova,prosto nema kraja.Od Fujimi-a ovo nikako nisam ocekivao imajuci u obzir da sam ih do sada uradio bezbroj,kod starih maketa kao sto je slucaj i sa ovom vecina delova je bila ista, dok kod ove makete je to nesto sasvim drugacije.
Nikako nisam uspeo da ukapiram ciji je ovo prepak ili sta vec,jer se ovaj model pojavljuje kod dosta proizvodjaca,Academy,Revell,Tamiya.Jedino sto sam ispratio da je kod bas ove makete Fujimia kutija promenjena 2018 ,a da je model iz 87 i to je sve
Sto se tice same kutije kao sto rekoh bezbroj delova i kombinacija,maketa koja ima otvaranja haube i gepeka,poseban deo je motor koji je uradjen besprekorno i kod kog postoji opcija da bude van automobila na izlozbenom nosacu sto je nesvakidasnje.Tu su tockovi tj diskovi sa kocnicama koji ovako relano nisu uradjeni ni kod modela iz 2021 godine,Enterijer,prtljazni prostor sa rezervnom gumom,bukvalno svaka sara je na svom mestu.Ovo je sigurno najsavrsenija i najtacnija maketa na kojoj sam do sada radio i ako su podaci tacni datira iz 87 godine.Tamiya ima isti model ,ali koji nema otvaranje gepeka .U narednim postovima cu vam pokazati kako to sve izgleda i o kakvoj maketi se radi,dosta je retka i slobodno mogu reci pravo je blago i umetnicko delo

Pocecu sa postavljanjem slika zavrsenog motora










SerbiaModelkits

#1
U nastavku posta objavljujem dalju gradnju na Bimeru.Ovaj put imate priliku da vidite izgled podvozja kao i pocetak radova na enterijeru,tu su i diskovi sa kocnicama tj amortizerima

Evo pogleda na podvozje na koje tek treba da budu postavljeni elementi tj sasija sa nosacima tj amortizerima i zadnja vuca



Ovde je prikazan pocetak radova na enterijeru konkretno sam flokirao patos.Patos kao kompletna tkz kadica je neverovatno detaljna sa svim ovim sarama kao da je ui pitanju prava limarija,tu su takodje i sine za sedista na koje ide i rucica za povlacenje,sto je do sada u mom slucaju nevidjeno.Ni jedna maketa na kojoj sam do sada radio nije imala ovakve detalje



Za kraj ovog posta dolazimo do diskova sa kocnicama ,ovo je jos jedan neverovatan deo i detalj na ovoj maketi,diskovi koji imaju 5 osovina na kojoj dolazi felna i sraf koji zateze felnu.Detalj koji me je zaista impresionirao ,ponavljam se ponovo ali ovo je takodje detalj koji do sada ni jedna maketa nije imala,a radio sam modele iz tekuce godine,a ovo je kit iz 87.Da ne govorim o tome da ovi diskovi nisu jedna celina,nego se sklapaju iz dosta delova :) Zaista neverovatan posao i neverovatna maketa






SerbiaModelkits

Pozdrav svima,evo daljih objava u vezi legendarne Ajkule.U ovom postu imate priliku da vidite radove na enterijeru

Za pocetak ovde imamo instrument tablu,sa pratecim delovima tj ostatkom enterijera.Sedista ,zadnja klupa,paneli











Od stirena i zice uradio sam patosnice koje sam kasnije posuo floking puderom,mislim da su patosnice sjajan detalj za ovaj model,koji je zaista besprekorno uradjen



Nakon zavrsetka vecine delova za enterijer,krenuo sam sa postavljanjem motora i sklapanje delova na sasiji









Evo engine bay sa postavljenim motorem,bukvalno je svaka posuda uradjena,sto za vodu,antifriz,trebalo je samo dodati par kablova da to izgleda sto realnije,malo sam se poigrao pastelama i woshem pa sam zaprljao ceo prostor oko motora








flanker

Standardno vrhunski, a garaža sve manja...
U početku će biti teško, ali će zato kasnije biti još teže.

SerbiaModelkits

Pozdrav svima evo daljih objava radova na Bimeru.Ovaj put sklapanje enterijera i zavrseni body color,kao i radovi na eksterijeru

Uradio sam ful sklapanje enterijera,postavio patosnice,kao i floking prtljaznog dela koji ima i rezervnu gumu,takodje sam i za taj deo uradio prostirku da to sve lepo pokrijem kao na pravom automobilu











Posle zavrsenog enterijera,presao sam na karoseriju.Karoserija je uradjena u klasicnoj crnoj verziji koju je klijent zeleo,posle farbanja,uradio sam lakiranje i poliranje.







Za kraj ove objave imam i kompletiranu sasiju,kojoj sam na kraju postavio auspuh i ostale osovine






najjaci

#5
Svaka cast za detalje bas dobro izgleda. Motor, enterijer, prtljaznik  :bravo
Jedva cekam da vidim kako ce ispasti na kraju kad se sve sklopi.
Za tu priliku evo i jedne prikladne numere https://www.youtube.com/watch?v=xCvD7Rf5i2I  ;)
Tko vrjedi leti, tko leti vrjedi tko ne leti ne vrjedi

SerbiaModelkits


SerbiaModelkits

pozdrav svima,evo nastavka gradnje.Ovaj put radovi na eksterijeru .radovi na lajsnama,kederima,postavljanje provodnih delova itd
Ovde imam prikazan rad na lajsnama i kederima,posto  su lajsne i kederi u hrom boji nasao sam najbolji i najrealisticniji nacin da dobijem hrom efekat ogledala,nabavio sam ovu bare metal foil u hrom boji i to je zaista sjajna stvar koji bi preporucio svima,ovakva folija ima u raznim bojama pa kome sta treba moze da nabavi.Znaci folija je samolepljiva ,lako se sece i viskovi se lako skidaju,da bi dobio sjajan finish folija se na kraju ispolira
Evo kako to izgleda









U ovom delu objave postavio sam farove i stop svetla i ostale providne delove





Nastavak na karoseriji ovde sam postavio gepek koji se sjajno uklapa i koji je funkcionalan,sarke su perfektno uradjene





Takodje unutrasnjost haube sam prekrio floking puderom




I evo konacnog sklapanja karoserije sa sasijom,uradio sam i tockove koji imaju sraf koji drzi felnu sto je do sada nevidjena stvar na modelima koje sam radio











Evo kako izgleda kada se felna postavi na osovine,zaista fenomenalno uradjeno ,potpuno isto kao na pravom automobilu





Ovde sam jos malo nabudzio engine bay dodao jos neke kablove i zice da to izgleda sto realnije,naravno to jos nije finalni izgled





I to bi bilo to za ovu objqavu,sledeca je finalni izgled zavrsene Ajkule


SerbiaModelkits

Pozdrav ljudi.Evo nas na kraju balade o Ajkuli.Kao sto ste ispratili,zaista perfektna maketa,maketa koja me je odusevila i za mene do sada neprevazidjen model.Bezbroj detalja,gotovo identicnih kao kod pravog automobila.Jednostavno ovakve makete od nas prave zesce zavisnike za ovaj hobi :)
Evo slika








































viper


najjaci

Bravo! Kao pravi  :bravo
I majstor Zivota bi ti pozavideo na ovome.
Tko vrjedi leti, tko leti vrjedi tko ne leti ne vrjedi

Sandman

Čini mi se da ti je ovaj najbolje ispao po pitanju finiša od svih do sada.
Mali bonus daje i to što mi je ta stara serija 6 omiljena još od detinjstva :)

zivorad


SerbiaModelkits

Quote from: Sandman on 29-12-2021, 15:16:11
Čini mi se da ti je ovaj najbolje ispao po pitanju finiša od svih do sada.
Mali bonus daje i to što mi je ta stara serija 6 omiljena još od detinjstva :)
Hvala puno. Ta finish ne znam da li mislis na finalni rezultat ili na izgled karoserje tj sjaja. Ovo je do sada jedini model u crnoj i ona daje jos bolji efekat. Realno jos nisam upoznao coveka iz starije gen koji nije lud za sesticom
Srecna nova sve najbolje

SerbiaModelkits

Hvala cam ljudi. Sve najbolje u 22