Nakajima Ki-44 Shoki - Hasegawa 1/72

Previous topic - Next topic

djnik

Ovo je stara Hasegawina maketa sa novijim dekalima (imaju nekoliko kutija gde koriste stari kalup a samo menjaju dekale). Maketa je veoma jednostavna bez nekih posebnih detalja i sa plitkim panelima. Panele sam dodatno urezao, dodao sam ecovane pojaseve u kabini, naslon za glavu od pilota, napravio sam reflex nisan od tanke providne plastike, mitraleze od mesinganih cevi i antene od Uschi rastegljivog najlona.

Maketa je farbana sa Vallejo akrilima, NMF je uradjen sa nekoliko nijansi kako bi razbio monotoniju "srebrne" makete. Hinomaru oznake su ofarbane uz pomoc maski, 100% bolje izgledaju nego kad se koriste dekali. Koristio sam AK wash za panele, AK olovke za chipping i AK pigmente za tragove izduvnih gasova.

Napravio sam jednostavno postolje od lakiranog drveta na koje sam naneo AK akrilnu pastu boje peska na koju sam nakon susenja naneo nekoliko nijansi wash-ova i na kraju zelepio travu. Figurica pilota je bila u kutiji makete. 

Maketa br. 30 za 2021!










najjaci

Lepa uredna vinjetica. Ako to nije pogresan izraz za nesta sto je u osnovi kvadratastog oblika.
Isto se moze reci i za avion koji je bas uredno odradjen sto se da videti iz toga sto si oznake farbao a ne radio dekalima.
E sad po mom ukusu ja bih rekao isprljaj ga jos daj mu jos ogrebotina i nepravilnosti i nasumicnosti sto bih u principu rekao i za podlogu. No to je samo neki moj senzibilitet.

Inace kad si vec spomenuo AK olovke. Kako ti se cine, pogotovo za te sitne a ostre stvari kao sto je chipping?
Tko vrjedi leti, tko leti vrjedi tko ne leti ne vrjedi

djnik

Hvala na komentsrima. Ogrebotina i prlanja ima Ali se ne vidi najbolje na fotografijama. Najizrazenije je u korenu krila.

AK olovke su izvanredne, stvarno vrede svaku paru. Pokušao sam da prvo koristim upola jeftinije ali veoma kvalitetne slikarske drvene olovke ali ipak nisu ni blizu AK, slikarske su mnogo tvrde dok su AK nekako taman za rad na suvo a mogu i da se navlaze i koriste za pravljenje tragova od curenja, kiše idr. Ako se nešto pogreši lako se ispravi jer su na vodenoj bazi  To je jedan od proizvoda koji obavezno koristim.