P-40B, 47TH Pursuit squadron, Pearl Harbor, Academy 1/72

Previous topic - Next topic

Tomcat

Moja poslednja maketa u 2021 godini je ova restauracija prastarog Academy P-40B. Avion predstavlaj jedan od malobrojnih P-40B koji 7 decembra 1941. godine uspeli da polete i suprostave se japanskim napadacima, aovim avionom je porucnik Tejlor navodno oborio 4 japanska aviona tog jutra.... Boje gunze, dekali AML kojima nisam preterano odusevljen... Doradio pojase i cevi mitraljeza od igala.   Sve us vemu vece mi je zadovljstvo sto sam spasao staru maketu nego sam rezultat, ali za policu sasvim OK





















Once upon a time, when men were men, and you could tell a Tomcat guy by the size of his forearms; before LANTIRN, big motors and bombs...

Jovac

P-40 je uvek prlep. Odrađeno sa pravom merom . Svaka čast za rad.  :cheers :cheers :cheers


djos & filip

Jedina zamerka....tamne slike :)
Maketa je odlicno uradjena
Pozdrav

Ovo je samo hobi, ovo je samo hobi, ovo je samo......

milan78

Instagram-Peacockscaleworx

JAFO

Super je, lepa restauracija.
Ja sanjam da uradim P 40 C iz VVKJ/JKRV kontigenta, koji su završili u Rusiji.
Jedan i dan danas leti.





Još kad bi se rekonstruisao potencijalni izgled u VVKJ.

YU-DFY

Lift here je imao dekale za vvkj P-40 what if. Uradio sam hasegavin p-40 bas sa tom shemom jos 2008. Ako vas zanima, mogao bih okaciti neku sliku.

JAFO

Quote from: YU-DFY on 24-12-2021, 22:35:58
Lift here je imao dekale za vvkj P-40 what if. Uradio sam hasegavin p-40 bas sa tom shemom jos 2008. Ako vas zanima, mogao bih okaciti neku sliku.
Hvala, vrlo rado bih pogledao, na nekom posebnom topiku, da ne ukrademo show ovom P-40.

VladimirBrankovic

Lepo odradjen P-40... Retko je videti B verziju sa baš ovim meatball oznakama, ljudi obično rade Flying tigers AVG, a teško je i doći do dekala za Perl Harbor. Lepo stvarno!
Inače, aj malo debata- Ja sam čuo drugu priču, a to je da ni jedan P-40, zapravo, nije uspeo da poleti. Navodno su svi uništeni na zemlji. Isti izvor navodi da su Amerikanci u toku napada uspeli da podignu samo jedan P-36, koji je ubrzo i oboren. Ne znam... nisam pametan, niti sam video slike američkih aviona, od tog dana, u vazduhu, pa bih voleo da znam šta je tu istina, i ima li neko neku fotografiju ili tekst

relja

Odličan rad, bravo, moja omiljena tema (nadam se da ću do NG da završim konačno bar jedan  :) ).

Istraživao sam ovu temu i pregledao brdo fotografija P-40 iz vremena napada na PH i pročitao svašta.. u pitanju je neki prelazni period u USAAF što se tiče kamuflaže i označavanja, prava maketarska poslastica :)
Granicu između zelene i sive na repu si tačno odradio (mnoga uputstva za baš taj period to prikazuju pogrešno, da siva "zavija" na gore ka horizontalcima, po ranije pravilu), P-40B/C na Havajima bi trebalo da imaju crne staze za hodanje na krilima uz trup, i na repu bi trebalo da piše "15P" (15th Pursuit group).. ne shvati ovo kao kritiku, više kao smernice za sledeću maketu  ;D 

AMLovim dekalima ni ja nisam oduševljen (silvering, beli rubovi oko plavih rondela), ali uz malo strpljenja i volje može da prođe...

Na netu je ranije mogao da se nađe intervju sa Kenetom Tejlorom kada je već bio u penziji, opisao je taj dan u detalje, gde su bili veče pre, čime su se vozili na pomoćni aerodrom (nije bio kabriolet, to su izmislili i ubacili u film "ToraToraTora!" a onda je eskaliralo u ludilo "Perl Harburu" :)  ), kako su izgledale vazdušne borbe... da su samo dobili uzbunu na vreme... eh.
"Nema te sportske aktivnosti niti seksualnog uzdbudjenja koje može tako da ubrza rad srca i podigne pritisak kao saznanje da je jedan deo makete u radu - nestao"

Tomcat

@relja

Daleko od toga da shvatam kao kritiku, stavise ovo su super podaci... Ovo za 15P sam i pretpostavlhao, ali posto nije neka moja tematika poslusao sam AML samo da bih sto pre zavrsio... U svakom slucaju, vise nego zanimljivo
Once upon a time, when men were men, and you could tell a Tomcat guy by the size of his forearms; before LANTIRN, big motors and bombs...

YU-DFY

Da ne otvaram novi post, a nadam se da Tomcat nece zameriti na objavi ove jedne fotografije mog p-40 u bojama what if vvkj. Maketa je radjena 2008.

Tomcat

@YU-DFY

Nema ljutnje naravno... Stavise, ovaj je pre restauracije imao bas te oznake hahah
Once upon a time, when men were men, and you could tell a Tomcat guy by the size of his forearms; before LANTIRN, big motors and bombs...

doktor

@ YU-DFY  Vi ste ga uradili kao N, a ja kao B, takodje 1/72 Academy, ali sam uzeo vetrobran/windshield od Hobbyboss P-40 B/C. Dekali su isti [naravno]

Tomcat

Once upon a time, when men were men, and you could tell a Tomcat guy by the size of his forearms; before LANTIRN, big motors and bombs...