Trumpeter Mig-29 9.12 Fulcrum 1/72 RViPVO VS 18108

Previous topic - Next topic

milan78

Pozdrav svima,predstavljam vam novozavrsenu maketu uradjenu za drugara koji je maketar te stoga moralo je da se isprati najvisi standard izrade.Elem,maketa nije ultra lagana za rad ali je sasvim solidna i ima veliki broj detalja u vidu svakog riveta i panela,ali ono sto nije bilo ok konkretno sa ovom maketom desno krilo je imalo extra plitke detalje te sam ih delimicno povratio urezivanjem i riveterom.Dodao sam one panele na krila sto ima 18108 kao i poziciona svetla neke antene i ponesto u kokpit.Boje su vallejo mixevi neki ali u sustini su to boje za nato avione light i dark ghost grey,dark gull grey i gunship grey.Nos je Akan siva bas za radome 29ki.Lakovi tamiya i vallejo,wash flory dark dirt a weathering je ammo oilbrushers i pasteli.Dekali su trebalo da budu iz najnovijeg seta za nase 29ke pre donacija ali ti dekali pate od jako transparentne boje konkretno na krstovima i brojevima te sam koristio stariji set gde su boje ok ali oni sami su krsh te traze dosta peglanja hemijom.Naoruzan je kao sto je vidjen na nekom mitingu na Batajnici iako znamo da mogu da nose drugaciji borbeni komplet gde ide ili 4 r60 ili 4 r73.Kako narucilac kaze...Ok evo slika koje nisu neke malo sam se igrao sa kontrastom itd ali opet to su telefonske slike.

         

         

         

         

         

         

         

         

            
Instagram-Peacockscaleworx


Tomcat

Once upon a time, when men were men, and you could tell a Tomcat guy by the size of his forearms; before LANTIRN, big motors and bombs...

najjaci

Bravo  :cheers
Bas lepo izgleda sa ovim finim detaljima. Cak su i slike pristojnog kvaliteta s obzirom da je slikano telefonom.
Tko vrjedi leti, tko leti vrjedi tko ne leti ne vrjedi

Veki

Bravo majstore!Sve je na svom mestu.Detalji kao da je u 1/48. :super

mikoyan

Lepo, lepo. Cisto i pedantno, bez preteranog prljanja, onakva nasa 29-ka kava i jeste!  :bravo

djos & filip

Prelep model, u interesantnoj verziji kamuflaze uz odlicno umereno prljanje
pozdrav

Ovo je samo hobi, ovo je samo hobi, ovo je samo......