Mitsubishi A6M2 Zero 1/72 Tamiya rad Vladimira Brankovića

Previous topic - Next topic

Jovac

Još jedan rad mog druga Vlade Brankovića . Više o svom radu će on sam napsati komentar. Evo slika . Pozdrav.












VladimirBrankovic

Drage kolege,

Pre svega, ukazao bih na grešku u naslovu: Maketa nije Hasegavina već, dobro poznata, Tamija. Svakako, obe makete su izvanredne, tako da nije velika greška! Naime, ne moram da naglasim da je model besprekoran. Praktično vikend projekat koji se odužio zbog mojih grešaka u radu. Sve u svemu, boja je XF76, dekali su iz kutije (Saburo Šindo, Akagi 7. decembar 1941). Odlična prilika da se obeleži godišnjica napada na Perl harbor.

djos & filip

Jos jedan lepotan iz tvoje zbirke :)
Ajde cisto da zakeram, sve mi se svidja sem boje u kabini iza pilota, mislim da bi trebala d bude Mitsubishi zelena  za rane zeroe iz vremena Perl Harbour-a.
Ali nije strasno, cela maketa izgleda odlicno
Pozdrav

Ovo je samo hobi, ovo je samo hobi, ovo je samo......

VladimirBrankovic

E vidis to je vecita misterija.... Uradio sam 3 komada, i na sva tri sam koristio razlicite boje iza kabine.... Neko mi je rekao da treba sa bude aotake, s druge strane sam cuo da ide Mitsubishi zelena, a neki izvori navode da je tu ista boja u kojoj je i sam avion.... Ne znam.... Ali mi se svidja kako iskace aotake

M@rio

Odličan zero, nema šta!!! Svaka čast! :super :super :super

Veliki pozdrav!!!
M@rio