Sd.Kfz 232 Balkan 1941 - Tamiya 1/48

Previous topic - Next topic

djnik

Sd.Kfz 232, lako izvidjacko vozilo tokom Balkanske kampanje 1941. Iako sam imao sumnje da ce svih 8 tockova leci na podlogu kako treba, sve se dobro zavrsilo. Umesto toga jedini problem na koji sam naisao je spoj gornje i donje polutke jer je napravljen na kosim ivicama pa je potrebno dobro osmirglati i malo zagitovati na par mesta da se ne bi video prelaz. Pored toga sve ostalo je fantasticno i pravo uzivanje za sastavljanje.

Prvo sam maketu ofarbao tamno sivim prajmerom a onda sam svetlo sivim posvetleo panele sa gornje strane. Nakon toga sam isprskao razredjenom (75% AK 3rd gen razredjivac, 25% boja) AK 3rd gen akrilnom Panzer Grey. Nakon sto se boja osusila, svetlijom sivom i cackalicom sam ofarbao nitne i ostale detalje kako bi se razbila monotonost sive i dobio jos veci kontrast. Nakon dekala i gloss wash-a naneo sam AK Panzer Grey wash (tamno sivo/braon nijanse) kao i European Mud na tockovima. Nakon mat laka naneo sam pigmente i to je to. Maketa je postavljena na "privremeno" postolje od jedna druge makete dok njeno ne zavrsim za par dana (susi se lak).

Maketa broj 32 za 2021 i ujedno i poslednja maketa.