Albartos D.V tricikl

Previous topic - Next topic

medico

    Godina je 1920-ta u novoosnovanoj kraljevini SHS odrzavaju se prve posleratne trke automobila, jedan od učesnika je i ovaj tricikl, napravljen od rashodovanog Albatrosa D.V . Pogonjen originalnim Mercedes morotom od 200 konja, lagane konstrukcije mogao bi biti favorit u trci, problem sa hlađenjem rešen je montiranjem većeg hladnjaka neposredno iza rešetkaste prednje maske ... naravno u pitanju je čista fikcija
           Delovi ovog Eduardovog Albatrosa D.V u 1/48 se odlično uklapaju ... bar oni koje sam upitrebio  :lol : trup i motor, svi ostali delovi su  samogradnja .... kompletan trap, blatobrani, bandaži točkova, migavci, farovi, štop svetlo, volan i vetrobran, Gume su zaptivne gumice za vodoinstalacije.

ostatak teksta i više slika na : https://medicosmp.blogspot.com/











Sandman

uh... koja majstorija... detalji, tekstura drveta, ideja, kvalitet fotki....

jedva čekam sledeći rad u ovoj tematici! :)

najjaci

Aaaaaaaa kako je ovo mocno  :god

Odlicna ideja i jos bolja egzekucija. Nema ovde sta mnogo da se polemise slike govore sve.
Secam se jos prvi put kad sam video onaj tvoj "zeromobil" ostao sam bez teksta.
Definitivno bi mogao da definises novu disciplinu ovim a mozda bi bilo zanimljivo da se napravi neki chalenge na ovu tematiku.

Jedva cekam da vidim jos ovakvih stvari.

Ziveli  :cheers
Tko vrjedi leti, tko leti vrjedi tko ne leti ne vrjedi

medico

hvala momci, drago mi je da vam se dopada .
Mada nisu bas svi oduševljeni što downgrade-ujem avione na automobile (ili ti na Srpskom sa konja na magarca).... nadam se da će im se vise svideti He-162 kao sanke na mlazni pogon ?!  :pilot 

Sandman

Quote from: medico on 27-12-2021, 12:24:09
nadam se da će im se vise svideti He-162 kao sanke na mlazni pogon ?!  :pilot

Ja razmišljam o šampionatu Formule Me 163 :)
Uz svaku Academy maketu Me 163 u 1/72 dobije se po 2 gornja dela trupa - jednosed i dvosed - neverovatno podsećaju na bolide nekih nižih formula, pa eto teme za razmišljanje :)

boom.boom

VRHUNSKI!!!! Bez i malo preterivanja, VRHUNSKI! :bravo
"Nije važno šta se radi, vazno je da se preteruje pa će negde već da izbije!"....Miksi-"GYM-Š"

chikavili

Sto bi danasnja omladina rekla - BRUKA!!!  :god

boom.boom

Mene zanima koliko razvija to cudo? Vuce li i kako koci... Hoce li mu vlaga i svinje nauditi...?  :think
"Nije važno šta se radi, vazno je da se preteruje pa će negde već da izbije!"....Miksi-"GYM-Š"

Fredi

Au Aco pa ti si stvarno nepresušni izvor fantastičnih ideja  :bravo Vidi ja bih tu dodao još jednu sitnicu a to je jedan retro retrovizor , mislim da bi to bilo extra. Pozdrav i jedva čekam nešto novo  :caooo

medico

Quote from: boom.boom on 30-12-2021, 10:27:08
Mene zanima koliko razvija to cudo? Vuce li i kako koci... Hoce li mu vlaga i svinje nauditi...?  :think

Au Aco pa ti si stvarno nepresušni izvor fantastičnih ideja  :bravo Vidi ja bih tu dodao još jednu sitnicu a to je jedan retro retrovizor , mislim da bi to bilo extra. Pozdrav i jedva čekam nešto novo  :caooo

" ...koliko moze da razvije ? A ti kao ne znaš koliko..." !? Koči motorom, šta će mu kočnice mašina ide na trke a ne do pijace po peršun  :lol inače .... šperka ako dobro upije vlagu sigurno je jestivija od Trabantove plastike tako da su mu svinje ozbiljna pretnja  ::)
Retrovizor jeste bio u planu ali sam ipak odustao .


boom.boom

U redovno odrzavanje da se uvede utrljavanje ljutom tucanom leskovackom kao protiv mera svinjama!  :think
"Nije važno šta se radi, vazno je da se preteruje pa će negde već da izbije!"....Miksi-"GYM-Š"