V-2 Revell 1/72

Previous topic - Next topic

Slobo

Privedoh kraju još jednu maketu, Revelov prepak makete firme Special Armour (Special Hobby). Bila je na online popustu u Deksiju, pa je tako i uletela kao nešto sa relativno malo delova na debeo štek i završena preko svakog reda  ;D ;D (makete kupljene pre skoro 10 godina plaču sa ormana  ;D ;D ).

Maketa nema mnogo delova i generalno se svi dobro uklapaju. Sitniji delovi lansirne rampe su malo pipavi za skidanje sa rama i obradu, jer lako dođe do pucanja i lomljenja, a i spojevi sa ramom su ponegde podeblji. Minimalno gitošmirglovanje duž spoja polutki same rakete, ostalo se sklapa korektno. Na telu rakete, ako se zanemari donji deo i par panela razbacanih oko nje, i nema nekih detalja, koliko sam video Takomovo izdanje ima i rivete i svašta nešto, no dobro, za ovu razmeru ne patim od toga.. U ponudi je nekoliko šema farbanja, ali meni je odmah zapala za oko ova probna, sa početnih testiranja.. To je donekle bio izazov za maskiranje polja, prvi pokušaj je propao usled moje brzopletosti i igranja sa raznom hemjom i bojama, pa se odvojio sloj prajmera i sve sam morao iz početka. Nakon toga i ovog puta par dana sušenja, maskiranje je uz traku i maskol za veće površine prošlo bez problema. Hemija je Valjeho, od prajmera, boje i laka, samo je za panele korišćen sivi Tamijin panelajner.



Maketa predstavlja četvrti u nizu prototip, koji je prvi uspešno lansiran 3. oktobra 1942. godine u opitnom centru u Penemindeu. Prema podacima, raketa je dostigla visinu od 85-90km, i domet od oko 190km. Da bih to obeležio, na 3D štampaču sam napravio pločicu sa natpisom i postolje, koje je obična šuplja kutija sa malo tereta (nekoliko 12-ki matica  ;) ) na kojoj će biti izložena u vitrini.



Do neke sledeće... pozdavljam vas i šaljem hladne talase  :cheers

Ovo se retko viđa. Meni bi bila milija operativna verzija. U vojnom muzeju u Parizu video sam i V-1 I V-2 sa kamuflaznim bojanjem.

Slobo

Malo povampirujem temu.. ali sa dobrim povodom  :)

Cunjajući po netu naišao sam na figuricu Vernera fon Brauna koju radi Brengun:



Ko me poznaje, zna da se figurama ne bavim, pa je farbanje takvo kakvo je, s obzirom na razmeru ja sam zadovoljan.



Figurica daje odličan osećaj razmere i veličine same rakete, što mi je i bio cilj:



Srećno Badnje veče i dolazeći Božić svima koji slave  :cheers

najjaci

Eee pa gotivno izgleda s obzirom da je u toj razmeri. Nisam znao da je raketa bila toliko ogromna. U svakom slucaju lepo se uklopilo.

Samo bas si nasao uz sta ces nam cestitati Badnje Vece i  Bozic...  :zvizduc
Tko vrjedi leti, tko leti vrjedi tko ne leti ne vrjedi

Slobo

Quote from: najjaci on 06-01-2022, 23:34:34
Samo bas si nasao uz sta ces nam cestitati Badnje Vece i  Bozic...  :zvizduc

Tako se zalomilo, bez zadnjih namera  ;) Uzdravlje!