Esci Mdd F-4J Phantom ll 1/72 Red devils

Previous topic - Next topic

milan78

Pozdrav svima,da zavrsim godinu ne tako plodnu kao proslu,sa jednom restauracijom.Kao klinac sam ovu maketu imao uradjenu(lose),te me je nostalgija povukla i proradio maketarski zivac kada sam na Limundu kupio zbog delova jednog fantoma.Ispostavilo se posle malo vecanja da je to Esci i da je uz nabavku delova moguce odraditi ga za licni gust...lako reci.Mnogo donacija u vidu st.trapa,sedista,staklarije,tockova,horizontalaca itd je bilo potrebno da se zavrsi i dovede u ok stanje za policu.Dekale sam imao isto Esci koji su se na zalost zbog zuba vremena pokazali lose te sam ih spasavao lakiranjem i sta sve ne.Zahvalio bih se kolegama Slobi Tomcatu,Draganu Cveticu,Profi i Adrijanu Biru na donacijama i savetima.Prerezana maketa,pokrpljena,kokpit napravljen,dosta pozajmljeno i iz Italeri kutije(ista maketa),nesto skreca,prajmovana,farbana Gunze akrilima,Tamiya lak,Flory wash,Ak olovke i oil brusheri...To je to,nesto slika pre pocetka sam nasao i njih sam ubacio da vidite odakle se krenulo...slike:

     
         

         

         

         

         

         

         

         

         

         

         

         

         

         

       
Instagram-Peacockscaleworx

Tomcat

Svaka cast, vec sam dosadan ali ta spasavanja maketa koje su bile zle srece su mi posebno zadovoljstvo. A ovaj Manchester UTD Fantom bas pleni sa ovim oznakama, vise nego uspesna restauracija
Once upon a time, when men were men, and you could tell a Tomcat guy by the size of his forearms; before LANTIRN, big motors and bombs...

djos & filip

Odlicno uspela restauracija.
Toplo mi oko srca kad vidim ove stare makete ponovo u punom sjaju.
Svaka cast, pozdrav

Ovo je samo hobi, ovo je samo hobi, ovo je samo......

milan78

@Tomcat navodno,ova jedinica marinaca je najodlikovanija i najstarija,poslednja napustila Vijetnam,12godina bili van svoje baze,izgubivsi samo 2 coveka i 3 aviona od toga samo 1 od strane neprijateljske avijacije.Sto bi rekao jedan covek kog ne volimo "Tough guys".
Instagram-Peacockscaleworx

Tomcat

Da, jedini marinski F-4 kog je (zvanicno) oborio vijetnamski MiG je bio jed od Crvenih Djavola, imao broj 6 ako se dobro secam... Navodno svi ostali marinski su izgubljeni vatrom sa zemlje jer su marinci do pred kraj rata skoro iskljucivo lrteli misije podrske trupama na zemlji
Once upon a time, when men were men, and you could tell a Tomcat guy by the size of his forearms; before LANTIRN, big motors and bombs...

Laufer72

Kako bi rekli na jednom komšijskom forumu:

Ćuj stari ak je tebi ovo ok, onda je i meni  :-)

Bravo Milanče!

viper

odlično odrađeno.. :cheers
ESCI je zaista imao dobrih maketa, ovaj F-4 je jedna od tih dobrih.

flanker

U početku će biti teško, ali će zato kasnije biti još teže.