1/72 Academy KettenKraftRad i Italeri Kubelwagen

Previous topic - Next topic

Profa

Evo prve fotke konacno gotovih malisana za BrailleScale. Danas odradjeni dekali i drybrush, a veceras su matirani:



Za poredjenje velicine sam stavio Humbrolovu konzervu koju vecina poznaje  ;)

Sutra cu postaviti vise slika, kad ih jos malo pregledam i eventualno popravim neke sitnice koje sad ne vidim.

Laku noc!
Bogu fala što sam Lala! :)

razoxx

profo sad cemo da ti nabavimo jedan mikroskop ::) ::) ;D ;D ;D ;D

Sandman

super su ispali - bash mi se svidja kako si uradio prelaz sive i sand boje na Kubelu ;)

o'li stavljash i malo pastela po njima?  :-\ ::)

e, jedva chekam da ih vidim nadam se sledeceg vikenda na DiB, pa da se uporedimo uzivo ;) :D

ajd sad ubrzaj rad na CheRvoletu pa da bude josh kandidata na Braillescale sa nasheg foruma ;)

pozz,
Srki

Profa

'broj'tro!

Sa'cu da se odkomiram, pa da odslikam i napisem par reci...

Quote from: Sandman on 28-10-2007, 07:51:43
o'li stavljash i malo pastela po njima?  :-\ ::)

Necem, iz dva prosta razloga -
a) vise mi se svidzau ovako, nekako volem kad se vidi plastika kad je sama maketa u pitanju (diorame su druga prica), i
b) nemam pastele :)

Bice prisutni na DiB, brez brigesha budi ;), pa cemo da ih prodiskutujemo k'o resenja diskriminanti  ;D
Sto se Chevyja i Willysa tice, tesko da cu da postignem, al' cu se potrudim. I tu sleduje update posta
Bogu fala što sam Lala! :)

Profa

Ovo jucerasnje postavljanje slika je malo potrajalo, al' ko za to mari  ;)

Elem, sta sam do kraja uradio:
Osnovne boje: Feldgrau - Humbrol 79; sand - Precision light stone (BS 361)
Gloss lak - MM 1561;
Wash: Pebeo akrilna 'burnt sienna', Drybrush: Precision Sand grey (FS 30372)
Mat lak: MM 1560
Naravno, kao sto sam obecao, montiran je i kanister iz Akademijevog seta (ofarban sand grey) na kom su nosaci od kuhinjske alufolije.
Nazalost, imam samo profil ove seme i nemam pojma koje su bile strategijske i formacijske oznake i tablice, pa sam osetio slobodu da upotrebim dekale iz seta  ;)


KettenKraftRad je pretrpeo izivljavanje sledecim:
Osnovna boja: sand - Precision Sand grey (FS 30372)
Wash: mesavina Pebeo akrilne burnt sienne i raw umber, Drybrush: prvo Precision light stone (BS 361) a potom Pebeo burnt sienna
Lakovi su, naravno, isti kao i kod Kubela  :)
Dodao sam zadnja svetla (vrlo pazljiv rad cetkicom 3/0  ;D)

E, sad problem... tablica WL oznacava pripadnost diviziji "Herman Gering". Vozila ove divizije su sa strane imala i crni krug koji sam ja, po mom misljenju, prilicno neuspesno odradio  :(

Ostalo je jos da uradim zavesice iza gusenica, od alufolije, i da ih ofarbam crno (bice ovih dana...)

Kao reference za oba vozila sam koristio knjige 'Schiffer Military History' i 'Waffen-Arsenal', kao i galerije slika (koje sam ovde postovao).

Posto mi je pre par dana crkla stona lampa, za slikanje sam koristio sledecu improvizaciju  ;D:


Nadam se da vam dopadaju, a svaka kritika i sugestija je dobronamerna :)
Bogu fala što sam Lala! :)

airbamby

Bravo profo,odlicno su ispali samo napred...
http://www.oluj.org/ - Maketarski klub Oluj