Ima li Muzej vazduhoplovstva budućnost

Previous topic - Next topic

divvac

Bože glupog li članka.
Ako je tačan istorijski deo oko nastanka Muzeja jedino on ima vrednost, sve ostalo u kantu! :deadhorse
moja Prva turska

airbamby

Ocigledno je da danas svako moze sebe da nazove "novinarom ili analiticarom".

Prvom delu teksta koji je potpisao L.Babic treba aplaudirati, samo fale na tekstu "" i potpis Ceda Janjic jer je doslovce prepisan.

Za "gospodina analiticara"

Komov(ica) je vrsta lekovite rakije a Kamov je Helikopter.

A ovi koji nisu culi za Tehnicki muzej u Zagrebu i njihovu zbirku vazduhoplova i vazduhoplovnih motora su "pobedili".

:headbang :headbang :headbang
http://www.oluj.org/ - Maketarski klub Oluj

zaki

#3
Godine, decenije prolaze a ništa se ne menja. Članak je objektino napravio presek stanja i ukazao šta bi trebalo uraditi.
2011 ovde se povela rasprava oko prodaje nekih eksponata

https://www.maketarskikutak.com/index.php/topic,13481.msg126921.html#msg126921

i tad sam napisao

A šta je muzej uradio da zaradi pare. Ni jedna eskurzija koja poseti Beograd ne bi smela da propusti posetu MV.
Šta su uradili da organizuju vikend posete muzeju iz Beograda i drugih gradova, redovan organizovan prevoz u paketu sa kartom za obilazak muzeja. Iz Beograda, mogu da prodaju karte u paketu  sa vaučerom za prevoz JAT ovim busom do aerodruma.
Šta su uradili da anagažuju volontere koji bi bili presretni da nešto besplatno urade u muzeju samo da bi bili blizu svog interesovanja....
Šta su uradili da malo zarade prodajući knjige publikacije postere, majce, jakne, pa i makete.
Šta su uradili da izdaju prostor za razne manifestacije, promocije......
Šta su uradili da iskoriste to što im autoput prolazi pored muzeja a da niko živi od stotine hiljada turista na proputovanju nema pojma šta je ona dominantna okrugla staklena zgrada koju svi primete. Zar je toliko teško deliti flajere na naplatnoj rampi auto puta sa pozivom da naprave pauzu baš tu u muzeju i vide odličnu postavku.....
Šta su uradili da iskoriste to što hiljade mladih slovenaca svake nove godine dolazi u BG na doček i svi oni sa svojim busevima prolaze autoputem pored muzeja, šta mislite koliko stotina tih klinaca bi rado platili kartu 5e i kupili neki suvenir samo kad bi bili u prilici da to urade.
Šta su uradili da naprave atraktivnu veb prezentaciju i ponudite popuste za uplate preko neta....
Jednostavno, šta su uradili da ZARADE PARE. Odgovor je očigledan

Još jednom, napisano 2011.

Ajmo sad krenite da me osporavate isto kao kad sam napisao da oko NG kupa treba odraditi bolji marketing. Na žalost kako stvari ovde stoje i za deset godina kada se budemo vozili letećim automobilima (DeLorianima) i budemo masovno izvozili pileće nogice pričaćemo istu priču.
>:(

divvac

Lord sir giga je mala maca za tebe Zaki,
velika je šteta što je Giga izbačen, dok ti uspešno kontaminiraš.

Zaki, imaš ideju? Izvoli iznesi je pred MO jer je ono sada vlasnik Muzeja, uradi nešto kada već prezentuješ ideje i pamet.

Pravda za Gigu!
Gigo mi te volimo, nedostaješ nam!
moja Prva turska

zaki

Gigu "poznajem" iz viđenja uzgred simpatičan mi je lik. Ja ovde komentarišem iz najboljih namera jer iskreno želim da su stvari drugačije. Nije mi poznata struktura i šta se trenutno dešava u muzeju ali čitajući gore naveden link vidim da i drugi vide očigledne stvari koje traju i traju.

divvac

Ne komentarišeš iz najboljih namera, nemoj slagati, svi tvoji komentari na temamama van maketa jesu isključivo spamovanje i izbacivanje izlučenog ekskrumenta šakom i kapom po drugima što i sam lepo priznaješ rečima "Nije mi poznata struktura i šta se trenutno dešava u muzeju".
U prevodu prestani da spamuješ i širiš svoju toksičnost.
moja Prva turska

zaki

Svojevremeno jednom švedskom majoru kome sam bio u pratnji pokušavam da objasnim šta će onaj raspali Hamer ispred Vojnog muzeja i čime je zaslužio da bude na tako značajnom mestu. Nevešto muljam opšte fraze pokušavajući da sakrijem sramotu koju bez razloga doživljavam kao svoju.
Drugom prilikom upućujem jednog amera da poseti muzej jer mu je u subotu pre podne ostalo skoro 2 sata do poletanja. Em se skoro izgubio kako su mu na aerodrumu lepo  objasnili gde je iza ćoška muzej, em kad ga je našao, lepo poljubio zatvorena vrata.
Oćeš još koji razlog moje toksičnosti zbog koje popizdim kada vidim nespremnost da se stvari promene.

Profa

Vrlo je očigledno da, sem Šćurića, ima još ljudi koji nemaju pojma kako funkcioniše bilo koji muzej i nisu nikad pročitali išta o zaštiti kulturnih dobara.
To što u neke avione negde može da se uđe - može i kod nas (Utva 66) - čak je i manje zaštićena nego eksponati u stranim muzejima (nema pleksi zaštite preko instrument-table, kao svuda u svetu). Možeš u Sinshajmu (privatni muzej!) da uđeš u Kanadera, Konkorda, Tu-144, DC-3, ali ne možeš ni prići sedištima i kabini. Isto važi i za Julku u Minhenu. Prošetaš kroz hodnik od pleksija, i toliko. A ne da pritiskaš pedale, povlačiš palicu i pritiskaš dugmiće, kao u Utvi.
To, da se u avionima organizuju večere - može u privatnim muzejima i avionima koji su kupljeni i uređeni sa namenom kafane, a košta Boga Oca.

Činjenica je jedna - država, tj. nadležne institucije ne brinu o kulturi, tradiciji i istoriji, i tako je u svakom segmentu, ne samo u MV.
Takođe je činjenica da bi bilo lepo da se to reorganizuje, ali sa ovom garniturom možemo o tome samo da sanjamo. Ili da iznosimo nebulozne predloge i ljutimo se kad neko kaže da su nebulozni.
Bogu fala što sam Lala! :)

relja

Šta se dešava sa rekonstrukcijom platoa i stepeništa? Kao da je stalo?
"Nema te sportske aktivnosti niti seksualnog uzdbudjenja koje može tako da ubrza rad srca i podigne pritisak kao saznanje da je jedan deo makete u radu - nestao"

yogi

Ne dešava se ništa.......srbska posla  :'( :'( :'( :'(
U srcu Bosna,u glavi fosna !!!! :)