MiG-3 HobbyBoss, 1/72

Previous topic - Next topic

Tomcat

Druga zavrsena maketa u 2022. i drugi MiG... Iako nisam ljubitelj ovih HB klik-klak maketa, prosto nisam imao previse izbora jer je to nabolji MiG-3 u ovoj razmeri... Iako manje uspesan od poznatijih Jakova i Lavočkina, meni lično je MiG-3 vizuelno lepsi nego pomenuti Jakovi i Lavočkini... Boje Akan, dekali iz kutije, maketu sam rivetirao ali nazalost slabo se primecuje, a takodje i mali ciping sam takodje radio... PS. ovu ''fleku'' na vrhu desnog krila sam naknadno zafarbao...














Once upon a time, when men were men, and you could tell a Tomcat guy by the size of his forearms; before LANTIRN, big motors and bombs...

milan78

Lep mig,svakako bolja sema nego ona bela koja je sveopste poznata i odradjena.Lep rad jos jednom ali slike tradicionalno  :headbang
Instagram-Peacockscaleworx

VladimirBrankovic

Solidno ovo izgleda. Pravi vikend projekat, bez naprezanja i muka, da se odmori glava...Nije taj Hobibosov Mig 3 loš. Okej, nije tamija, ali sasvim dovoljno za tu razmeru i policu.

najjaci

Simpaticno izgleda u tvojoj izvedbi. Ono sto bi mladi rekli uboo si taj vintidz luk.
Riveting se lepo primecuje s donje strane jer je svetla dok za gornji deo covek mora malo da se izbulji da bi ga primetio.
Jedino sto bih ti mozda "zamerio" je taj spoj na trupu s donje strane ka repu. Odudara mi i nekako kvari opsti utisak.
U svakom slucaju mislim da si izvukao dosta bobru stvar od ovako jenog klik-klak pakovanja sto ti kazes.

P.S. Potpuno se slazem s ovim sto kaze kolega Lane za fotografije ali mislim da ti je u ovom slucaju to i pomoglo da izgleda ovako starinski.
Tko vrjedi leti, tko leti vrjedi tko ne leti ne vrjedi

flanker

Mali i dosadan. Nema tu detalja, a na žalost ni dodatnog naoružanja. Naravno to je do samog modela, a lepo si odradio sve maketarske tehnike.
U početku će biti teško, ali će zato kasnije biti još teže.

chikavili

Quote from: milan78 on 16-02-2022, 20:34:22
...,svakako bolja sema nego ona bela koja je sveopste poznata i odradjena....
Ali zimska shema daje mnogo vise prostora za igranje sa chippingom/weatheringom. Zato i jeste zastupljenija kod maketara.

milan78

@chikavili meni je dosadna i bzvz sema,da ne pricam da one munje na kapotazu daju kao manji dekal nego sto treba .Moze i zeleni da se uradi jako lepo.Sad sasvim siguran da cu i moj kad bude dosao na red da radim bas ovakav.
Instagram-Peacockscaleworx

Goran A.

#7
Okej je ispala maketa, čak i ovako jednobojna. Ne bih se složio sa flankerom da nema detalja, maketa je prilično reljefna da se vide i kada je u tamnijim bojama.

Generalno, ono što u kutiji nema je instrument tabla i možda ubedljiviji točkovi pa da sadržaj kutije sasvim korektno izgleda, čak i ne treba više od toga.

Iako avion pripada grupi aviona (po izgledu monotonih) sa početka rata, osim klasičnih zimskih, ima interesantnih šema. Avion je takav da mu čak i boja spinera menja estetski doživljaj. Evo par primeraka za one koji bi ga radili nešto drugačije no uobičajeno.










Tu je čak i predratni jednobojni, a zapravo u dve nijanse



Ovo je samo manji deo, izbor postoji, ostalo su izgovori ;D ;D ;D

Janjic

Meni lično jedan od prvih pet po po ljepoti iz ove ere! Elegantan, lijepih linija, zgodan... ma pravi laf!

Maketa je urađena dobro, koliko se vidi sa ovih slika. Trud na ovom mališanu oko riveta je za svaku pohvalu! Možda je štap antene malo debeo, ali neka ga nešto i kvari  ;)

Kako AGO2 napisa, šema za ovog ljepotana ima, pa šta se kome sviđa.

Ja sam prije 10+ godina radio onaj Revelov (čini mi se prepak Zvezde). Blago rečeno, to je krš maketa! Ovaj HB izgleda primamljivo :)

Lp,
Mladen.
凸(¬‿¬)凸