F-104C Starfighter Revell

Previous topic - Next topic

mutayu

Buduci da se nalazim na putu i da imam nesto slobodnog vremena, danas sam kupio maket Revelovog Starfajtera i pokusacu da je sastavim, obojim i oznacim sa onim sto imam pri ruci. Uz maketu sam dobio Revell Contacta Mini lepak, cetkicu i tri boje: crnu, zutu i aluminijum. Dokupio sam drzalju sa skalpelima No.11, smirglu, super lepak, traku za maskiranje. Kao razredjivac posluzice kerozin JET A-1, kao decal set Gillete after shave lotion. Iz hotelskog restorana pozajmio sam cackalice a za wash ce posluziti crni flomaster. Sutra cu dobiti i nesto bele farbe.
Evo slike pribora:



U medjuvremenu su se priboru pridruzili i gigantska grickalica i stipaljka.
Posle nekoliko casica Pastisa i porcije skampa dao sam se na posao i evo kao izgleda radni prostor i zadnji deo trupa:


medico

zanimljiva ideja ! hajde salji update

Sandman

Muto, obarash granice maketarskog loodila ;) :D :D :D  >:D

jel nam to sugerishesh da kad sledece godine budemo ishli u Moshon, makete za tamoshnji show pravimo usput, u kolima/autobusu kao i na pauzama na auto-pumpama i tako to...?  ::) :D :D :D

imali bi samo 6-8h na raspolaganju ;)  >:D :D

super ti je zamisao.. ovo me bash zanima kako ce izgledati - budi vredan pa nas redovno izveshtavaj o napretku ;)

pozz,
Srki

razoxx

Joooj,brate Ljubo....extra ::) ::) ::) ::)

Ćomi

E to je entuzijazam ! :) :)

Svaka cast,vidi se koje pravi zaljubljenik u hoby...
No signature.

dragan_mig31

svaka cast druze,ovo je prosto nemoguceeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeee  :D

mutayu

Evo malo napretka od veceras. Radim na sklopu stajnog trapa i unutrasnjosti kabine tako da napredak za sada nije nesto ocigledan. U medjuvremenu sam se pojacao belom i sivom farbom ("masnom") i metalik sivim sprejom za kola "Citroen Gris Perle Met.". Mozda na kraju nesto i ispadne od ove maketice. ;D


mutayu

U medjuvremenu sam se pojacao i crvenom i crnom temperom a u izgledu je i jabukovo sirce za dekale. Danas sam zavrsio bojenje detalja sklopova kabine, stajnog trapa i izduvnika motora a zatim sastavio te sklopove i ugradio ih u prednji i zadnji deo trupa. Sada cekam da se delovi trupa malo susnu pa da sredim spojeve i sklopim trup. Na vidiku je i novi problem : bela boja kojom malam radom i krila se jako sporo susi i slabo pokriva!
Toliko za sada, evo malo slika detalja. Sledeci update najranije sutra uvece, idem malo da putujem.







oddball

super je leteći kovčeg, koliko vidim nemci su dobro uradili detalje. ali klašično za njih ima somnabulnu šemu sastavljanja. odlično si počeo.
"It's time to kick ass and chew bubble gum! And i'm all out of gum!"
- Duke Nukem

Ich been klugscheisser!

ugovorac


tripko

ah starfighter moj omiljeni mlaznjak
Lepo napreduje, samo napred muto :)

mutayu

Sema sastavljanja jeste pomalo cudna, posebno u delu koji se odnosi na nosace i podvesne terete. Uklapanje delova je revelovsko, ne preterano dobro ali nije lose. Najvece spojeve na usisnicima i na repu sam morao nekako da popunim a buduci da nemam nista od materijala razvukao sam tanku plasticnu nit, premazao je lepkom i popunio rupe. Posle susenja to sam lepo obrusio i rezultat zadovoljava. U medjuvremenu sam trup i preprskao auto lakom i maketa vec lici na Starfajtera. Slike ce da budu sutra kad se vratim  u hotel posto sam danas mrtvosan.

ugovorac

Budi pazljiv ako se resis da ga farbas u metalik varijanti.Metalik boja ne prasta greske.

oddball

Ja sam kupio Revell-ovog Eurofightera i najviše problema sam imao baš kod sastavljanja usisnika. Baš su zakomplikovali. Ali sve ostalo se uklapalo prilično dobro. malo detalje na trupu moram da dorezujem, ali šta je tu je. napokon sam ga našao u razmeri 1/72 pa ne smem mnogo da kukam  ;D
"It's time to kick ass and chew bubble gum! And i'm all out of gum!"
- Duke Nukem

Ich been klugscheisser!

mutayu

QuoteBudi pazljiv ako se resis da ga farbas u metalik varijanti.Metalik boja ne prasta greske.
Znam, ali nemam mnogo mogucnosti u ovim uslovima da nesto uradim. Metalik je vec oprskan u cetiri sloja. Prethodno sam pod mlazom tople vode bocicu sa sprejom zagrejao a zatim dooobro promuckao. Pauze izmedju prskanja su bile 20-30 min. sada se nastavlja odiseja farbanja krila i radoma u belo. Njih radim cetkicom i ne ide mi. Dosad sam naneo tri sloja , svaki se dobro osusio i svaki sam lagano matirao smirglom ali jos nisam zadovoljan pokrivanjem. Videcemo, sutra je novi dan! Evo slike preprskanog trupa: