F-104C Starfighter Revell

Previous topic - Next topic

Sandman

da znash da ovo uopshte ne izgleda loshO ;)

a jel mozda mozesh da nadjesh i belu u spreju? bilo kakvu i mozda neki akrilni mat lak u spreju?  ::)
time bi sebi skratio muke oko chetkarenja sa beom bojom - bela je ubedljivo smrt za bilo kakvo farbanje a pogotovo chetkicom! :(

mutayu

Za sada moram da radim sa onim sto imam, a ako se dokopam bele u spreju muke ce prestati. ;)

mutayu

Uz dosta prekida, odmakao sam sa radom na Starfajteru. Trenutno su izlepljeni dekali, sad malo da se susne pa idemo wash. Ostaje da popravim par sitnica, postavim krila, horizontalac, poklopce stajnog trapa i sitne farove, antene i pito cev. Kao decal set je koristena topla voda i jabukovo sirce.
Slike:




tripko

JOJ sto je  opasan, ce biti gotov za dib. :D

mutayu

Hoce, verovatno, ali je daleko od Beograda, pa onda dzabe! ;D

Kerber

Alal vera Muto !
Ekspres izgradnja, "poljski uslovi rada"....vidi se sta je nas pilot !  :D

Svidja mi se...a kako mu napravi tamnije srebrne panele?
Najlepsi mlaznjak ikada !
Kad ga zavrsis, da ga mecemo u galeriju.... 0:)

Pozz !

mutayu

QuoteSvidja mi se...a kako mu napravi tamnije srebrne panele?
Osnovna srebrna boja je "Citroen Gris perle metallic" sprej kupljen u samoposluzi. Ugrejan pod mlazom tople vode, dobro promuckan i prskan iz 4-5 puta. Kad se to osusilo zamesao sam  dve nijanse tamnije srebrne od Revellovih 99 i 9 i omlatio cetkicom.

Sandman

ti bre Muto postavljash temelje za neki buduci projekat tipa - napraviti maketu u 1/32 za 12h!? :D :D :D

ajd zavrshavaj to bre pa poshalji DHL-om da stigne sutra prepodne u muzej na tekmu  >:D :D :D

super rad.... :) ;)

kazi mi kako se ponashaju ovi auto lakovi na maketama - na slikama deluje da je granulacija metalik zrna vidljiva - jel uzivo isto tako?  :-\ mozda auto lakovi nisu losha solucija za postizanje visokosjajnog finisha na maketama automobila/motocikala/kamiona?  ::)

pozz i obavezno da se vidimo kad se vrnesh.. ovog zvezdanog lovca bi valjalo videti uzivo!! ;)
Srki

mutayu

Ova boja ,kada se nanese, izgleda kao i svaka druga srebrna boja. Ponovo sam pogledao slike i mogu da ti kazem da se "zrnca" ne vide u stvarnosti. Izgleda da je zbog osvetljenja i velike rezolucije ovaj efekat prenaglasen na slikama. Mislim da bi za makete automobila morao da ide i debeli sloj providnog laka.
Starfajter je dobio teski wash koji je prenocio na njemu i do malopre sam se borio sa viskom. Jos malo doterivanja i gotov je. Sutra cu u mislima biti sa vama na DiB-u a vi zamisljajte F-104. Izgleda da on nikada nece videti Srbiju posto ne verujem da cu uspeti da ga donesem. Zato cu se sutra i prekosutra potruditi da ga slikam za galeriju.
Evo danasnjeg progresa:





Sandman

JOJ, kako dobro izgleda posle washa!!!  :o :o :o

Voleo bih da vidim kako bi samo ovaj avion uradio da si imao sve olakshice u radu i sav potreban pribor i boje!!

Ovo je zaista za divljenje! ;)

Ako ikako mozesh, potrudi se da ova maketa ipak doleti u Srbiju ;)

pozz,
S.

mutayu

 ;D Ovako predstavlja izazov i experiment! Da sam kod kuce mozda ga ne bih zavrsio ili bih nesto zabrljao!  ;D

djnik

Odlicno izgleda! Kad se slika foto aparatom uvek se vide zrnca koja su okom tesko uocljiva tako da je to varka. Da li si pokusao nekom krpicom da poliras tu srebrnu boju?

mutayu

Nisam ga polirao ali je pre i posle wash-a dobro pretrljan vatom.
Sto se mene tice gotov je, mozda u trenucima dosade taknem tu i tamo po neku sitnicu.
Bane, kako se salju slike za galeriju?
Evo jedne ovde , ostatak u zavrsenim maketama:


Srdjan

Odlicno izgleda!!! Svaka cast.  ;) A fotka... stvarno profi  :)

mutayu

Hvala! Fotku sam vec zalepio sebi za wallpaper! ;D
Malo je radio Fotosop kao sto se vidi! ;)